Görüş Bildir
Haberler
Baskın Oran: 'Kürtlerin Daha Fazla Oyalanmasına Alet Olamam'

Baskın Oran: 'Kürtlerin Daha Fazla Oyalanmasına Alet Olamam'

Fatih UZUN
16.10.2014 - 22:05

Başbakan Davutoğlu'nun isteğiyle toplanacak akil insanlar heyetinde bulunan Baskın Oran, PKK ile IŞİD'i aynı konumda gören hükümetin toplantısına katılmayacağını söyledi.

Akil İnsanlar Heyeti uzun süre sonra ilk kez bu pazar günü 'Kobanê eylemleri sonrasında yaşananları değerlendirmek ve çözüm sürecini masaya yatırmak' amacıyla toplanıyor. Ege Bölgesi akil insanlar heyetinde görev alan Prof. Baskın Oran , 'Kürtlerin daha fazla oyalanmasına alet olamam' diye konuştu.

Toplantı isteğinin doğrudan Başbakan Ahmet Davutoğlu 'ndan geldiği ve Başbakanlık'tan heyet üyelerine 'Başbakan sizlerle tanışmak istiyor' denildiği öğrenildi.

Hükümetin başlattığı çözüm süreci ve açılım politikaları çerçevesinde 4 Nisan 2013'te oluşturulan ve 63 üyesi bulunan 'akil insanlar heyeti' o dönem tüm illeri gezerek Kürt sorununun çözümü konusunda atılacak adımları anlattı, çeşitli tartışmalar ve konferanslar düzenledi. Bu çalışmalar sonucunda da bir rapor hazırlanarak hükümete sunuldu.

Baskın Oran: IŞİD ve PKK'yı aynı konumda gören hükümet toplantısına katılıp da...

Ege Bölgesi akil insanlar heyetinde bir süre görev alan Prof. Baskın Oran, T24'e, 'IŞİD ile PKK'yı aynı konumda gören bir hükümetin toplantısına katılıp da, Kürtlerin daha fazla oyalanmasına alet olamam' diye konuştu.

T24

Kaynak: http://t24.com.tr/haber/akil-insanlar...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
FAHRİ FERGAN

nasıl yani hocam otobüs yakan,esnafın dükkanını devrim adına yakan,mehmetçiğe kumpas kuran,(lakin işıdi görünce kediye dönen)kendi gibi düşünmeyen kürtlere,h... Devamını Gör

mertsevindk

Istemeyen bu ulkeden defolup gider bu kadar basit. Bu ulke sizin gibi magdur edebiyati yapan kahpelere kalmadi.