Görüş Bildir
Haberler
Başarı Seksidir! Cinsel Hayatı Hareketli Olan İnsanların İş Yaşamında da Başarıyı Yakalamasının 12 Sebebi

etiket Başarı Seksidir! Cinsel Hayatı Hareketli Olan İnsanların İş Yaşamında da Başarıyı Yakalamasının 12 Sebebi

luna
03.02.2022 - 22:00
İçeriğin Devamı Aşağıda

İlk bakışta cinsel hayatı renkli olan insanlarla iş hayatında başarılı olan insanlar arasında bir paralellik görülemeyebilir. Her zaman böyle olacak diye de bir kural olmasa da ikisi arasındaki ilişkiyi göz ardı etmemek önemli!

İşte başarının seksi olduğunu gösteren insanların iş yaşamlarında da başarılı olmasının nedenleri!

1. Güvenen ve güvenilir insanlardır.

Güven duygusu birçok alanda başarıya götüren bir faktör. Karşılıklı güveni yıkması kolay olsa da inşa etmesi pek kolay olmuyor. Haliyle cinsel yaşamındaki bu güveni iş hayatında da yakalayabilen insanlar yaşamlarında başarıyı elde edebilen insanlar arasına giriyorlar.

2. Etkili iletişim becerilerine sahiptirler.

Leb demeden leblebiyi anlamayanlar toplansın! Birçok alanda olduğu gibi etkili bir iletişim becerisi, söz konusu cinsellikte olduğu gibi iş alanında da başarıya götüren bir anahtar. Karşımızdaki kişileri anlamanın sihri burada da devreye giriyor. 😉

3. Olaylara dar bir pencereden bakmaz, geniş bir perspektiften bakarlar.

Seks bazı insanlarca basit bir durum gibi görünebilir ama hiçbir insan etkileşiminin basit olmadığı gibi seks de öyle kestirip atılabilecek bir şey değil. Olaya kendinizi, partnerinizi, nelerden hoşlanıp hoşlanmadığınızı ve daha birçok şeyi düşünerek bakmanız gerekiyor. 

Cinsel ilişkiye at gözlükleriyle bakmayanlar haliyle işte de kazanmanın bir yolunu buluyor!

4. Sorumluluk sahibidirler.

4. Sorumluluk sahibidirler.

Sorumluluk sahibi olmak bu işin altın kuralından biri! Cinsel hayatla sorumluluğu bağdaştırmak ilk başta zor gelebilse de bireylerin kendi ve partnerinin sorumluluklarını bilmesi ona, cinsel yaşamlarında başarılı biri olduğu gibi iş yaşamlarında da yukarıya doğru çıktıkları basamaklarda emin adımlar atmalarını sağlar.

İçeriğin Devamı Aşağıda

5. Stresle başa çıkmada iyidirler.

Sillesini yedirmekten çekinmeyen felek, insanların hayatını zora sokmada da üstüne tanımıyor. Haliyle yaşamın baskıları, zorlukları bireylerin strese girmesine ve kötü yönde etkilenmesine yol açıyor. Önemli olan ise strese girmek veya girmemek değil onunla nasıl başa çıkılabileceğini bilmek. Ee gerisi çorap söküğü gibi gelecektir!

6. Kendilerine güvenirler.

Ruhsal ve bedensel olarak kendine olumsuz bir noktadan bakan bireyler, cinsel isteklerinde de pozitif olmayan bir yönde etkileniyor. Ancak bunun tersine sahip olan veya çeviren bireyler cinsel yaşamlarında olduğu gibi iş hayatlarında da gittikleri yolun olumlu bir yönde olmasını sağlıyorlar.

7. Sağlıklı beslenirler.

Ne demişler; 'Aç ayıcık oynamaz!' 😂 İster iş hayatında ister cinsel yaşamınızda olsun kritik noktalardan birisi de sağlıklı ve düzenli bir beslenme alışkanlığına sahip olmak oluyor.

8. İyi bir dinleyicilerdir.

Bir cinsel ilişkide belki de en önemli detaylardan birisi de kendinizi ve partnerinizi dinlemekten geçiyor. İş hayatında da oldukça önemli bir yere sahip olan bu konuda iyi olanlar her iki alanda da başarının kapılarını aralıyorlar.

9. Düzenli spor yaparlar.

Düzenli spor yapmayanın da iş yaşamı oldukça başarılı geçer diyenlerdenseniz, bir de düzenli spor yaptıktan sonra aynı şeyi söylemeyi deneyin! Fikriniz bir nebze de olsa değişiklik gösterebilir...

İçeriğin Devamı Aşağıda

10. Öğrenmeye meraklıdırlar.

Öğrenmenin yaşı yoktur diye boşuna dememişler! Yeni bilgiler, fanteziler edinmek hem zihni hem de bedeni ayık tutmanın yollarından birisi. Sonuçta sağlam kafa sağlam vücutta bulunduğundan, başarının anahtarını çok da uzakta aramaya gerek kalmıyor. 😉

11. Değişime ve yeniliğe açık insanlardır.

Başarı monotonluktan değil değişime açık olmaktan, risk alabilmekten geçer. Değişime açık olan insanların genelde cinsel yaşamları oldukça hareketli geçer. Değişime açık olmak sadece cinsel hayatta değil iş hayatında da oldukça önemli olduğundan olsa gerek ki bu, bireyleri iki alanda da başarıya götürüyor...

12. Düzenli bir cinsel hayatları vardır.

Sağlıklı bir cinsel ilişkinin hayatın birçok alanına olumlu etkisi hakkında sayamayacağımız kadar araştırma yapılmıştır. Bunları bir kenara bırakırsak bireylerin cinsel hayatlarının hareketli olması birçoğunun işlerinde ve iş yerlerinde daha mutlu olmalarını sağlayarak işinde de başarılı bir birey olmasını sağlıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
6
2
2
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın