Görüş Bildir

'Barınamıyoruz' Demek İçin Ankara'ya Gelen Öğrenciler Kente Alınmadı

Anasayfa > Gündem

Üniversite öğrencilerinin Ankara’da yapmayı planladığı ‘Barınamıyoruz’ eylemi öncesi kente girişleri engellendi. Öğrencilerin gözaltına alındığı bildiriliyor.

Yurtların yetersizliğini ve ev kiralarındaki artışı protesto etmek için Ankara’da eylem yapmak isteyen Barınamıyoruz Hareketi’nin araçları kenti girişinde polisler tarafından durduruldu.

Ankara Valiliği, dün yaptığı açıklamada öğrencilerin yapacakları eylemi “2911 Gösteri ve Toplantı Yürüyüşleri Kanunu” gerekçe göstererek yasakladı. Valiliğin 'yasak kararı' nedeniyle Türkiye’nin birçok kentinden Ankara’ya gelen öğrencilerin şehre girmesine izin verilmedi.

Barınamayanlar Hareketi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ise; 'Ankara'nın girişinde durdurulduk, bizlerin, barınamayanların Ankara iline alınmayacağı talimatı verilmiş. Dün nasıl hep bir ağızdan GençlerleYürü dediysek şimdi de sizi GençlereYoluAç demeye çağırıyoruz. Geri dönmeyeceğiz! GençlereYoluAç' dedi.

Gözaltılarla ilgili Emniyet'ten "marjinal gruplar" açıklaması geldi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
7
4
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
myanyaq biri

Bu ülkenin gençliğini çaldınız. Umarın günü gelir hesabı sorulur.. er ya da geç bu çocuklar bir yerlere gelecek ve bugünleri unutmayacak..

Hayrettin Çelik

Kente almayın yurtlara almayın peki bu gençler 3000 3500tl kira nasıl ödeyecek. Ama bunu düşünen yok kriz zaten yok

Selam Öabakan

reis iyice korkmuş halktan yakında il den ile pasaport isteyecek galiba bence iyi olur