Görüş Bildir
Haberler
Bankaların Attığı Sms'leri Teyit Edin

Bankaların Attığı Sms'leri Teyit Edin

Onedio Medya
12.08.2014 - 11:13 Son Güncelleme: 12.08.2014 - 12:23

Bankaların Attığı Sms'leri Teyit Edin

İnternet kulanımının yaygınlaşmasıyla birlikte bilişim suçlarında da belirgin artış gözleniyor. Özellikle sanal alemde yapılan alışverişlerde birçok vatandaş mağduriyet yaşıyor.

Konuyla ilgili vatandaşları uyaran Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, vatandaşların bankalardan gelen SMS'lerin içeriğini üçüncü kişilerle paylaşmamalarını, mesajları yine bankalara teyit edilmesi gerektiğini öğütledi.

Bir vatandaşın, 'Sanal ortamda alışveriş yaparken, siber suçlara zemin hazırlayan en sık yapılan hatalar neler?' sorusunu cevaplandıran Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, cep telefonu ile arayarak kendilerini polis, savcı, bankacı ya da diğer kamu görevlisi olarak tanıtan şahıslara itibar edilmemesi gerekiğinin altını çizdi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Sizlerden talep edilen kimlik ve kredi kartı bilgilerini ne suretle olursa olsun paylaşmamalısınız.

Bankalar tarafından gönderilen SMS’ leri üçüncü şahıslar ile paylaşmamalı, gelen SMS içeriğini teyit etmek için bankalar ile görüşmelisiniz.

Sizler, güvenlik güçleri tarafından sadece davet amacı ile aranmaktasınız, kredi kartı ve kimlik bilgilerinizin talep edilmediğini unutmayınız.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/bankalarin...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın