Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bambaşka Bir İnsan Oldu! Geçirdiği Kaza Sonrası Karakteri Tamamen Değişerek Başka Birine Dönüşen Baba

0PAYLAŞIM

Başına gelen kazadan sonra bambaşka bir insana dönüşen Andrew'ın hikayesini sizler için Metro'dan derledik. İyi okumalar dileriz...

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/05/27/dad-wakes...

Ailesine göre merdivenden düşüp kafasını çarptı ve uyandığında bambaşka bir insana dönüşmüştü.

Oğlu Joseph Ormesher, 2014 yılında babası Andrew travmatik bir beyin hasarı geçirdiği için 'en yakın arkadaşı'nı kaybettiğini söylüyor. 4 yaşından beri ona kickboks öğreten babası sıcak, arkadaş canlısı ve şakacı biriydi.

Ancak Andrew kazadan sonra çok sık sinirlenmeye ve köpeği yürüyüşe çıkarmak gibi önceden severek yaptığı alışkanlıklarına katlanamaz hale geldi.

Her şey birdenbire o kadar değişmişti ki artık Andrew'ın bir bakıcıya ihtiyacı vardı ve bu rol ise oğlu 15 yaşındaki Joseph almıştı.

Joseph yemek pişiriyor ve babasına göz kulak oluyor ve babası 'sinir krizi' geçirdiği zaman ona tek yardım edebilecek kişi haline geldi.

Joseph Liverpool Echo'ya yaptığı açıklamada şunları belirtmekte: "Küçüklüğümden beri annem hafta sonları çalıştığı için gün boyu birlikte zaman geçirirdik ve aramızda çok özel bir bağ vardı."

Joseph: "İlk başlarda benim için bununla başa çıkmak oldukça zordu ve neredeyse her hafta sonu ağlıyordum."

"Şu an ise iyi bir şekilde idare ediyorum. Ne de olsa bu sadece hayat. Birkaç kere sinirlerime dokunduğu oldu. Beni hayal kırıklığına uğratan şey ise babam oradaydı ancak o gerçekten de kendisinde değildi."

Andrew; Merseyside, Kirkby'daki evine gelebilecek kadar iyi olana kadar dokuz ay rehabilitasyonda kaldı.

Ancak ailesi, sonunda evine gelen bu adamın onların önceden tanıdığı adam olmadığını söylemekte. Joseph ise ilk başta, babasının yaraları iyileştikten sonra normal haline döneceğini sanmış ancak sonradan işin aslının bu olmadığını anlamış.

Annesi Catherine ise kazan beri 5 yıl boyunca aileyi bir arada tutan kişinin oğlu Joseph olduğunu söyledi.

Joseph, ailesini destekleyen Headway'deki yerel beyin hasarları branşına sahip Headway Sefton Derneği'ne bağış toplamak için hava dalışı yapacak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
derin-a-clk

okumadan önce tam tersi olmuştur diye düşünmüştüm :(

Görüş Bildir