Görüş Bildir
Haberler
Bakan Elvan'dan 'Yüksek Döviz Kuru' Açıklaması

Bakan Elvan'dan 'Yüksek Döviz Kuru' Açıklaması

Batuhan
12.11.2021 - 11:25

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, döviz kurları hakkında açıklama yaptı. Dolar/TL'de 10 seviyesine çok yaklaşılırken, Elvan, 'Hükümetimizin ihracatı desteklemek amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Meclis Plan Bütçe Komisyonunda bakanlığının bütçe sunumunu gerçekleştirdi.

Döviz kurlarındaki yükselişe değinen Elvan, 'Döviz kuruna ilişkin son dönemde yapılan hükümetimizin ihracatı desteklemek amacıyla, yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil. Türkiye dalgalı kur rejimi uygulamaktadır, kurun değeri de piyasada belirlenir' dedi.

"Hareketliliğin farkındayız"

"Hareketliliğin farkındayız"

'Piyasa faizlerinde, varlık fiyatlarında, döviz kurunda ve beklentilerde yaşanan hareketliliğin farkındayız' diyen Bakan Elvan, şunları kaydetti:

'Tüm bu unsurlar, entegre bir şekilde enflasyon görünümünü şekillendiriyor, dolayısıyla, burada, hiçbir ilgili dinamiğin göz ardı edilemeyeceği kanaatindeyim. Küresel konjonktür ve yurt içi enflasyonun seyri temkinli olmayı gerektiriyor.'

Büyümeye yönelik mesajlar da veren Elvan, '2021 yılında büyümenin dengeli bir görünüm ile yüzde 9’un üzerinde gerçekleşmesini bekliyoruz. Büyümenin en az yüzde 65’i yatırımlar ve net dış taleple desteklenecek' sözlerini kaydetti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Uyuşuk adam

Kurun değerini belirleyenin ne olduğunu herkes iyi biliyor ya...

Halil Değerli

Bakana çok iyi dublaj yapmışlar.... .... Boş koltuk daha iyi ..... .... 🤪😡😠

Resho

Ekonomi Bakanımız mı varmış bizim?