Görüş Bildir
Haberler
Bahçeli'nin 'Üniversite Sınavını Kaldıralım' Çağrısına Yıldırım'dan 'Neden Olmasın?' Yanıtı

etiket Bahçeli'nin 'Üniversite Sınavını Kaldıralım' Çağrısına Yıldırım'dan 'Neden Olmasın?' Yanıtı

Emre Ordu
17.10.2017 - 11:01 Son Güncelleme: 18.10.2017 - 09:24

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında 'Geleceğimizi kurtarmanın tam vaktidir. Hükümete teklifimiz şudur; Gelin üniversite sınavını tamamen kaldıralım. Anadolu'nun mazlum çocuklarına tüm imkanları sunalım. Türk gençliği akıllıdır, ahlaklıdır, çalışkandır, imanlıdır, inançlıdır. Fırsat verilsin, dünyayı yerinden oynatacak irfan ve iradeye sahip olduğunu gösterir' dedi. Bahçeli'nin teklifine Başbakan Binali Yıldırım'dan yanıt geldi. Yıldırım, 'Sayın Bahçeli'nin önerisi üzerinde düşünülebilir, çalışılabilir' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gündeminde üniversiteye giriş sınavı da vardı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni sınav sisteminin ilave sorunlara yol açacağını söyleyen MHP lideri,  hükümete sınavın tamamen kaldırılması çağrısı yaptı. Bahçeli'nin konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

"Yeni sistemin oturması zaman alacak, kaynak ve emek israfına yol açacak"

'Yaşadığımız onca kriz ve açmaz aslında milli eğitim sistemindeki zafiyetlerden türemiştir. Sürekli politika değişikliklerine tevessül etmek yanlıştır.

LYS ve YGS kaldırılmıştır. Yeni sistemde evlatlarımız 2 ayrı oturuma katılacaktır. Yeni sınav sistemi ilave sorunların doğmasına neden olmuştur. Öğrencilerimiz huzursuz olmuştur. Yeni sistemin oturması zaman alacak, kaynak ve emek israfına yol açacaktır. Geleceğimizi kurtarmanın tam vaktidir. Hükümete teklifimiz şudur; gelin üniversite sınavını tamamen kaldıralım. Anadolu'nun mazlum çocuklarına tüm imkanları sunalım. 

Türk gençliği akıllıdır, ahlaklıdır, çalışkandır, imanlıdır, inançlıdır. Fırsat verilsin, dünyayı yerinden oynatacak irfan ve iradeye sahip olduğunu gösterir. İşgale karşı, istilaya karşı çelik gibi bir kuvvet istiyorsak Türk gençliğine bakmamız kafidir. İmkansızlıklara direnen Türk gençliğinin önündeki engelleri kaldıralım. Türk gençliğine inanıyorum, hepsine güveniyorum.'

"Bahçeli'nin önerisi üzerinde düşünülebilir"

"Bahçeli'nin önerisi üzerinde düşünülebilir"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bahçeli'nin 'sınavı kaldıralım' teklifine Başbakan Binali Yıldırım'dan yanıt geldi. Üniversiteye girişte bu yıl yeni bir sistemin uygulanacağını hatırlatan Yıldırım, 'Sayın Bahçeli bir adım ileri giderek 'Bu yetmez üniversiteye giriş sınavını kaldıralım' dedi. Sayın Bahçeli akademisyendir, bu işlerden anlar. Değerlendirmeleri için teşekkür ediyorum. Ancak bir şey söylemekte fayda var, AK Parti iktidarından önce Türkiye'de 76 üniversite vardı. Şu anda 185 üniversitemiz var. Burada bir sonuç var, üniversitelerin aldığı gençlerimizin sayısı 900 bin. Liselerden mezun olup da üniversiteye gitmek isteyen gençlerin sayısı da bir milyon 100 bin. Eskiden bu sayı arasında 10 kat fark vardı. Şimdi bu rakam hemen hemen birbirine yaklaştı. Sorun, geçmiş yıllardan gelen 2,5 milyon gencimiz var. Önce bu gençlerimizi üniversiteli yapmak. Ondan sonra zaten doğal olarak mezun olan öğrenci ile üniversitelerin alacağı sayı aynı olacağı için Sayın Bahçeli'nin önerisi üzerinde düşünülebilir, çalışılabilir. Dolayısıyla Sayın Bahçeli'nin gündeme getirdiği bu meseleyi dikkate alıyoruz ancak bütün bu sorunları çözmek suretiyle dikkate alınabilir' dedi.

Bahçeli'nin 'sınavı kaldıralım' teklifi sosyal medyanın gündeminde...

Bahçeli'nin 'sınavı kaldıralım' teklifi sosyal medyanın gündeminde...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
859
682
190
106
58
56
54
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Çapulcu Kayra

ha sktr ordan püskevit mühendisi. koskoca mhp yi ne hale getirdin akp yalakası. köpeköldüren içesin emi.

Pasif Kullanıcı

Türkeş hortlasa bahçeliyi püskevit banyosunda jilet işkencesi yapar.Allah şimdiki bütün devletlileri ıslah etsin hakikaten adaletti devletti milletti derken ... Devamını Gör

Külmiz Onaran

Üniversite sınavı yerine Bahçeli'yi kaldırsalar genç nesiller için daha faydalı bir iş yapmış olurlar.

sulo1719

Şu işe bak amk 2 hafta önce ygs-lys çalışıyodum geçen hafta açıklanan sınav sistemi ile yeniden program yaptım çalışıyorm. Şimdi ise sınav kalkacak diyolar. ... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Kardeşim adam akıllı insanlar olsaydı başımızda verebilirdim ama şu an yaşayacağımızın bile garantisi yok :(