Görüş Bildir

Bahçeli, Düşen Uçaklarla İlgili Tahkikat İstedi

Haberler
> Bahçeli, Düşen Uçaklarla İlgili Tahkikat İstedi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Malatya'da düşen uçaklarla ilgili 'Sabotaja uğrayıp uğramadıkları ayrıntılarıyla değerlendirilmelidir' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Malatya'da Düşen iki  RF-4E keşif uçağı ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Uçakların düşmesinden duyduğu üzüntüyü ifade eden Bahçeli, 'Malatya 7'inci Ana Jet Üssünden gece uçuş eğitimi için havalanan iki adet RF-4E keşif uçağı dün akşam saatlerinde düşmüştür. Bilahare düşen uçakların enkazına ulaşılmış ve dört pilotumuzun şehit düştüğü anlaşılmıştır. Bizleri derinden üzen bu kazada hayatını kaybeden pilotlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyor; ailelerine, silah arkadaşlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Milliyetçi Hareket Partisi, uçak düşme vakasının iç yüzünün aydınlatılması maksadıyla lazım gelen idari ve adli tahkikatın eksiksiz icra edilmesini beklemektedir' açıklamasında bulundu.

'SABOTAJA UĞRAYIP UĞRAMADIKLARI AYRINTILARIYLA DEĞERLENDİRİLMELİDİR'

Son yıllarda RF-4E tipi uçakların sık sık kaza geçirdiğini vurgulayan Bahçeli, 'Son yıllarda RF-4E tipi uçakların sık sık kaza geçirdikleri ve sonuç itibariyle şehit verdiğimiz bilinmektedir. Söz konusu uçaklarda gövde yorgunluğu olup olmadığı, periyodik bakımlarının yapılıp yapılmadığı, elektronik harp taktikleri yoluyla sabotajlara uğrayıp uğramadıkları ayrıntılarıyla değerlendirilmelidir' ifadelerini kullandı.

Bahçeli, 'Aynı anda iki uçağın düşmüş olması yüzeysel açıklamalarla geçiştirilemeyecek kadar mühim bir hadisedir. Uçuş ömrü dolmuş, miadı geçmiş, teknolojik kabiliyeti eskimiş uçakların envanterde bulundurulması muhtemel risk ve tehlikeleri de artırmaktadır' dedi.

'HÜKÜMET GEREKLİ TEDBİRLERİ ALMALI'

Bahçeli, 'Bu itibarla yurt savunmasında üstün emek ve hizmetleri bulunan pilotlarımızın can güvenliğini temin ve takviye etmek amacıyla Hükümet gerekli tedbirleri almalı, ihtiyaç duyulan desteği ön şartsız vermelidir. Allah'tan görünür görünmez kaza ve belalardan milletimizi ve vatan sevdalılarını korumasını yürekten temenni ediyor, bir daha böyle üzücü olayların yaşanmamasını içtenlikle ümit ediyorum' diye konuştu.

  • DHA
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?