Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Sert Sözler: 'Senden Bir Halt Olmaz'

 > 
77PAYLAŞIM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter üzerinden gündeme dair açıklamalarda bulundu ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Bahçeli, Kılıçdaroğlu için 'Senden bir halt olmaz' ifadelerini kullandı. 

Devlet Bahçeli, Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesi üzerinden kendisini eleştiren Kılıçdaroğlu'na ağır eleştirilerde bulundu.

Kılıçdaroğlu dün FOX TV'de katıldığı programda 'Milliyetçiyim deyip fabrikanın satışına sessiz kaldı. Lafla milliyetçilik olmaz' demişti.

'Sayın Kılıçdaroğlu tam bir çelişki yumağı...'

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle: "Dün sabah emeli belli, hedefi belli, varmak istediği yer belirgin olan malum bir televizyon kanalında CHP Genel Başkanı’nın şahsımla ilgili değerlendirmelerini ibretle izledim. Milliyetçilik konusunda kestiği ahkamı, kırdığı potu, döktüğü aklının dibini gülümseyerek takip ettim. Sayın Kılıçdaroğlu yine yaş tahtaya bastı,yine baltayı taşa vurdu,bir kez daha açığa düştü. Gerçi bu gibi durumlar onun için öylesine olağan ve otomatiğe bağlanmıştı ki, haline ne acıyan ne de haksızlığını araştıracak kalmıştı. Ancak haksızlık karşısında susmak dilsiz şeytanlıktır. Aklına eseni konuşan hak ettiğini bulur, lafın okkalısını duyar. Sayın Kılıçdaroğlu’nun milliyetçilik tarifi körün fil tarifine tamamıyla uyar. Virane zihninde milliğin kırıntısı dahi olmayan birisinin bize milliyetçilik hatırlatması yapması zeka özrü değil, zilletin zehir tesiridir. "

'Bu bir özelleştirme değil işletme hakkının devridir.'

Erdoğan Tank Palet Fabrikası'nın Akıbetini Açıkladı: 'Bu Özelleştirme Değil, Devrediliyor' - onedio.com
Erdoğan Tank Palet Fabrikası'nın Akıbetini Açıkladı: 'Bu Özelleştirme Değil, Devrediliyor' - onedio.com

'Savunma sanayinde yerlilik ve millilik oranının yüzde 68'e çıkmasından mı rahatsız oluyorsun?'

"Ortada satış yok iken var demek yalandır. İşletme hakkının devir işlemleri sürerken her şey bitti ve Katar ordusu aldı demek sahtekârlıktır. Sayın Kılıçdaroğlu farkındaysan yine çaktın, yine sınıfta kaldın. Neyden rahatsız oluyorsun? Savunma sanayinde yerlilik ve millilik oranının yüzde 68’e çıkmasından mı? Kendi kendine yeten bir ülke olmamızdan mı? Ülke kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasından mı? Nedir seni hoplatan, hazım zorluğu çektiren? Söyle de belki tedavisi bulunur. Yıllarca tankı, topu, mühimmatı yabancılardan almadık mı? Dönem dönem uygulanan silah ambargolarıyla Türk ordusunun harekât kabiliyeti kısıtlanmadı mı? Kıbrıs Barış Harekatı’nda yaşanan acıklı yaptırımlar ne çabuk unutuldu?"

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Soyer de Bahçeli'nin hedefindeydi.

'Sakin Şehir' Hareketini Türkiye'ye Taşımıştı: CHP'nin İzmir Büyükşehir Adayı Tunç Soyer Oldu - onedio.com
'Sakin Şehir' Hareketini Türkiye'ye Taşımıştı: CHP'nin İzmir Büyükşehir Adayı Tunç Soyer Oldu - onedio.com

"Ülkücü kardeşlerime sesleniyorum diyor. Hayırdır, hangi ara kardeş olduk? Nurettin Soyer Ülkücülere her türlü eziyeti, işkenceyi, çileyi ve hatta idamı layık görürken de kardeş miydik?"

'Senden bir halt olmaz.'

"Var git işine Sayın Kılıçdaroğlu, incir ağacından oklava, darı unundan baklava, senden de bir halt olmaz, olamaz. Neymiş, babadan oğula suç geçmezmiş. Bunu çilekeş Ülküdaşlarıma anlatın. Bunu yarın Mahkemey-i Kübra’da, darağaçlarına çıkarılan şehitlerimize söyleyin. Bunu taş duvarları medreseye çevirmiş Yusuf Yüzlülere haykırın da göreyim. Korkunun ecele faydası yok, Cumhur İttifakı 31 Mart’ta zilleti yere serecek, tarihi yenilgisini tattıracaktır."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir