Babacan, DEVA'nın A Takımı'nı Açıkladı: 21 Başkan Yardımcısından 7'si Kadın

 > 
98PAYLAŞIM

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, A Takımı’nı belirledi. 21 kişinin yer aldığı Başkanlık Divanı’nda 7 kadın genel başkan yardımcısı oldu.

Ali Babacan'ın, 11 Mart'ta programını açıkladığı Demokrasi ve Atılım Partisi'nin A takımı açıklandı.

21 kişiden oluşan Başkanlık Divanı’nda, genel başkan yardımcılarından 7'si kadın.

A Takımında kimler var?

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, partide Genel Sekreterlik görevini üstlendi. Sanayi eski Bakanı Nihat Ergün ise Teşkilat Başkanı oldu. 

Meclis'te DEVA'yı temsil eden tek isim olan İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ise Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanlığına getirildi. Partinin Genel Başkan yardımcıları şöyle:

İbrahim Çanakçı (Ekonomi ve Finans), Birol Aydemir (Sektörel) Burak Dalgın (Dijital Dönüşüm ve Teknoloji), Zehra Zeynep Dereli (Eğitim), Medeni Yılmaz (Sağlık), Elif Esen (Sosyal), Arzu Kılıçlar (Kadın), Doğan Şanlıoğlu (Gençlik)

Münevver Helin Fırat (Kültür ve Sanat), Mehmet Emin Ekmen (Yerel Yönetimler ve Şehircilik), Yasemin Bilgel (Doğa Hakları ve Çevre), Abdurrahman Bilgiç (Dışişleri ve Güvenlik), İdris Şahin (Seçim İşleri)

Sanem Oktar (Kurumsal İletişim ve Tanıtım), Ali Rıza Babaoğlan (Halkla İlişkiler), Nazlı Seda Vural (İnsan Kaynakları), Mustafa Uçak (İdari ve Mali İşler) ve Canberk Demirci (Bilgi ve İletişim Sistemleri)

Aydın Doğan'ın sağ kolu Bilgel'in kızı da kadroda

DEVA'nın Başkanlık Divanı'nda, dikkat çeken isimlerden biri de, Aydın Doğan'ın sağ kolu olarak bilinen Taylan Bilgel'in kızı Yasemin Bilgel oldu. 

DEVA'da Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı olarak görev alacak Yasemin Bilgel, Duke Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi, Tarihi ve Ekonomisi dalında lisans eğitimi aldı.

Parti programı, Ankara'da düzenlenen bir etkinlikte tanıtılmıştı.

Babacan, DEVA Partisi Programını Tanıttı: 'Dini Kutsallarımızı, Siyasi Propaganda Aracı Haline Getirmeyeceğiz' - onedio.com
Babacan, DEVA Partisi Programını Tanıttı: 'Dini Kutsallarımızı, Siyasi Propaganda Aracı Haline Getirmeyeceğiz' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir