Görüş Bildir

Azerbaycan-Ermenistan Sınırında Çatışma

Haberler
> Azerbaycan-Ermenistan Sınırında Çatışma

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada Azerbaycan ordusundan bir üsteğmen hayatını kaybetti. Azerbaycan Ordusu, Ermenistan mevzilerine havan toplarıyla ateş açtıklarını ve çok sayıda Ermeni askerinin öldürüldüğünü açıkladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, cephe hattında çıkan çatışmada Ermenistan askerlerinin açtığı ateş sonucu üsteğmen Abdulla Mollayev'in hayatını kaybettiği açıklandı.

Üsteğmen Mollayev'in kurşun isabet etmesi sonucu yaralandığı, hastaneye kaldırılarak ameliyata alındığı ancak hastanede öldüğü belirtildi.

Azeri Savunma Bakanlığı daha sonra, Ermeni mevzilerine havan topu atışı yapıldığını duyurdu. Bakanlık açıklamasında, 'Ermenistan tarafının gerginliği artıran saldırıları karşısında Azerbaycan'ın da yanıt vermek zorunda kaldığı ve belirlenen koordinatlara son 24 saatte havan toplarıyla ateş açıldığı' ifade edildi.

Ermenistan tarafından onlarca askerin öldürüldüğü, birkaç aracın tahrip edildiği de duyuruldu. Ermenistan tarafının ise asker kayıplarını kamuoyundan sakladığı iddia edildi.

AA ve Al Jazeera

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
65
16
8
5
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

azeri kardeşlerimiz ola ki bu sayfadaki yorumları okuyorsanız sakın sanmayın bu ülke size böyle bakıyor bizim çoğunluğumuz sizlerle. size yabancı gözüyle bak... Devamını Gör

goofy

Dualarımız Azerbaycanlı kardeşlerimiz ile

beyaz toros

Dağlık-Karabağ Azerbeycan toprağıdır.Azerbaycan toprağı gibi kalır. Azerbaycan bu toprakları alacak.Vakit gelecek. Ya barış yoluyla ya harp yoluyla. ''İlham ... Devamını Gör