Görüş Bildir
Haberler
Azerbaycan-Ermenistan Sınırında Çatışma

Azerbaycan-Ermenistan Sınırında Çatışma

Onedio Medya
07.12.2015 - 13:20

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada Azerbaycan ordusundan bir üsteğmen hayatını kaybetti. Azerbaycan Ordusu, Ermenistan mevzilerine havan toplarıyla ateş açtıklarını ve çok sayıda Ermeni askerinin öldürüldüğünü açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, cephe hattında çıkan çatışmada Ermenistan askerlerinin açtığı ateş sonucu üsteğmen Abdulla Mollayev'in hayatını kaybettiği açıklandı.

Üsteğmen Mollayev'in kurşun isabet etmesi sonucu yaralandığı, hastaneye kaldırılarak ameliyata alındığı ancak hastanede öldüğü belirtildi.

Azeri Savunma Bakanlığı daha sonra, Ermeni mevzilerine havan topu atışı yapıldığını duyurdu. Bakanlık açıklamasında, 'Ermenistan tarafının gerginliği artıran saldırıları karşısında Azerbaycan'ın da yanıt vermek zorunda kaldığı ve belirlenen koordinatlara son 24 saatte havan toplarıyla ateş açıldığı' ifade edildi.

Ermenistan tarafından onlarca askerin öldürüldüğü, birkaç aracın tahrip edildiği de duyuruldu. Ermenistan tarafının ise asker kayıplarını kamuoyundan sakladığı iddia edildi.

AA ve Al Jazeera

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
65
16
8
5
3
2
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam