Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Google'lamadan Öğrenebileceğiniz 12 Google Gerçeği

 > -
Abone ol

İnternet'e girip de, Google'ı bilmeyen yok. Ancak aşağıdaki (bazıları saçma) şeyleri bilen herhalde çok azdır.

Kaynak: https://www.facebook.com/BilgiBooku

1. Google sayfası, İnternet'in en hızlı yüklenen sayfalarından biridir. Bu nedenle herkes test için bu sayfayı kullanıyor.

2. Google'ın Amerika'daki merkezinin önünde bir dinazor heykeli var. Bu T-rex heykelinin adı "Stan". Binalarının yakınında bir dinazor fosili bulununca, onlar da bu heykeli dikmişler.

3. Gmail'in dil seçenekleri arasında Çerokice bile var! Kızılderililerden bir özür dileme şekli belki de!

4. Her saniye Google'da tam 2 milyon arama yapılıyor.

5. Google çalışanlarının ofise evcil hayvanlarını getirmeleri serbest. Köpek sahipleri çoğunlukta olduğu için ofislerde köpekten geçilmiyor. Kedisi olanlara dikkatli olmaları tavsiye ediliyor.

6. Google'ın sahip olduğu YouTube'da her ay 6 milyar saatlik video izleniyor. Bu, yaklaşık olarak dünyadaki her kişi için 1 saat video anlamına geliyor.

7. "Kendimi şanslı hissediyorum" düğmesi için Google yılda 110 milyon dolar harcamaktadır.

8. İsminin yanlış yazılma olasılığına karşı Google, gooogle.com, gogle.com, googlr.com ve benzeri isimleri de satın almıştır. Hatta 466453.com bile Google'a aittir. (Telefonda Google yazmak isterseniz 4,6,6,4,5,3 tuşlarına basmak gerekmektedir.)

9. Google'ın 2013 senesine ait reklam gelirleri 55.5 milyar dolardır. Bu gelir, toplam gelirin %90'ını oluşturmaktadır. Sayfalarda çıkan reklamlara bir de bu gözle bakın.

10. Google merkezindeki bazı alanlarda çimler çok uzayınca çimlere keçiler salınmaktadır. İnanmayan Google'ın resmi bloguna bakabilir (İngilizce).

11. Çalışanlardan birinin küçük kızı, Google'a babasının çok çalıştığını anlatan ve yaş gününde izinli olmasını rica eden bir mektup gönderir. Kızın babasına 1 hafta izin verirler!

12. Google Haritalar'daki sokak görüntüleri için (Google Street View) 8 milyon kilometre yol yapılmış ve fotoğraflanmıştır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
darxoul

466453.com hikaye. :/

Gizli Kullanıcı

466453.com umarim sadece ben denemedim :D

onur.adali2

Hepsini tek tek denedim merak etmeyin :D

mehmetnedio

11. madde gerçekten çok iyi :) duyarlı insanlar

Görüş Bildir