Aydın'da Bir İlkokul Müdürü Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılamak İçin Kurdu: 'Sevimli Kanatlar' Kuş Parkı

 > -
Abone ol

Aydın'da bir ilkokul müdürü, öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak için okulda bir 'kuş parkı' oluşturdu. 'Sevimli Kanatlar Parkı'nda, 20 farklı türden 50 kuş yaşıyor...

Okul müdürü 4 yıl önce, öğrencilere 'İmkanınız olsa, hangi hayvanı beslemek daha çok hoşunuza giderdi?' diye sordu.

AA'nın haberine göre Aydın'ın Didim ilçesindeki Nurullah Kocabıyık İlkokulu'nun müdürü İbrahim Karamanlıoğlu, 4 yıl önce öğrencilere 'İmkanınız olsa hangi hayvanı beslemek isterdiniz?' sorusunu yöneltti.

Öğrencilerin çoğunun 'kuş' cevabı vermesi üzerine, velilerin ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteği ile kuş alınmaya başlandı.

Adnan Menderes Üniversitesi ile iletişime geçen okul, 50 kuşun barındığı 'Sevimli Kanatlar Parkı'nı kurdu.

Öğrencilerin hayvanları çok sevmesi üzerine, Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile de iletişime geçen okul yönetimi, 20 farklı türden 50 kuşun yer aldığı Sevimli Kanatlar Parkı'nı açtı.

Park dışında, okulun belli yerlerini öğrencilerin sevdiği hayvanların resimleri ile donatan okul yönetimi, öğrencilerin severek ders işlediği bir ortam oluşturdu.

Öğrenciler teneffüste soluğu kuşların yanında alıyor.

Sevimli Kanatlar Parkı'nı çok seven çocuklar, teneffüs zili çalar çalmaz soluğu orada alıyor ve kuşları elleriyle besliyorlar. 

Parkta kanarya, bıldırcın, sülün ve papağan gibi kuşlar yer alıyor.

Çocuklar memnun: 'Burada onlarla ilgilendikten sonra evimize bir tane kuş aldık'

Okul öğrencilerinden Kaan Ormantepe, "Teneffüslerde onları ziyarete geliyoruz. Burada onlarla ilgilendikten sonra evimize de bir tane kuş aldık." derken, Onur Mete Güçlü ise 'hayvanlara yem vermenin çok keyifli olduğunu' söyledi.

Okul müdürü Karamanlıoğlu: 'Küçük yaşta hayvan sevgisini aşılıyoruz'

Okul müdürü İbrahim Karamanlıoğlu, Sevimli Kanatlar Parkı ile ilgili olarak "Çocuklarımız çok mutlu. Hayvan sevgisinin yanında onlara bakabilmenin sorumluluğunu da kazandırıyoruz. Çocuklarımız mutlu olunca biz daha mutlu oluyoruz. Evinde hayvan besleyemeyen çocuklarımız da burada besleyerek hayvan sevgisi kazanabiliyor. Projenin geri dönüşleri de çok olumlu oldu. Çocuklarımızın yüzündeki mutluluğu görebiliyoruz. Okula seve seve geliyorlar. Onlar bizden daha fazla çevreci ve hayvan sevgisine sahip olmuş durumda. Bu da bizi gururlandırıyor." ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir