Görüş Bildir
Haberler
AUZEF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır, Son Gün Ne Zaman? İşte AUZEF Kayıt Yenileme Tarihleri...

AUZEF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır, Son Gün Ne Zaman? İşte AUZEF Kayıt Yenileme Tarihleri...

Sunay Korkmaz
24.02.2021 - 11:46

İstanbul Üniversitesi AUZEF resmi sitelerinden kayıt yenileme işlemlerinin başladığını duyurdu. AUZEF kayıt yenileme tarihleri içerisinde işlemleri tamamlayan öğrencilerin ders seçimleri fakülte tarafından yapılacağı açıklandı. Peki, AUZEF kayıt yenileme 2021 nasıl yapılır, son gün ne zaman? İşte AUZEF kayıt yenileme ile ilgili merak edilen tüm detaylarla ilgili haberimiz...

İçeriğin Devamı Aşağıda

AUZEF Kayıt Yenileme Tarihleri

AUZEF Kayıt Yenileme Tarihleri

Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri 22 – 26 Şubat 2201 tarihleri arasında yapılıyor.

Yayınlanan akademik takvime göre;

2020-2021 eğitim- öğretim yılı bahar yarıyılı kayıt yenileme işlemleri 22 Şubat 2021 saat: 11.00 - 26 Şubat 2021 saat: 23.59 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

AUZEF Kayıt Yenileme Kılavuzu İçin Tıklayın

AUZEF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

AUZEF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Öncelikle AKSİS'e girilir,

İkinci olarak OBS'ye tıklanır,

Üçüncü işlem Harç Bilgileri' tıklanır,

Son olarak Referans numarası görüntülenir.

Ödemenizi Halkbank Şube/ATM'lerinden ya da aynı sistem üzerinden sanal pos ile yapabilirsiniz. 

http://basvuru.istanbul.edu.tr/ adresinden 'Hesap Oluştur' sekmesini tıklayınız. Formda gerekli alanları doğru bir şekilde doldurunuz. ('Kullanıcı adı' ve' Kullanıcı Aktifleştirme Bağlantısı' e-posta adresinize gönderileceği için bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.) E-posta adresinize gönderilen Kullanıcı Aktifleştirme Bağlantısına tıklayarak hesabınızı aktifleştiriniz.

http://basvuru.istanbul.edu.tr/ adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız. Sol menüde bulunan 'Profil' seçeneğini tıklayarak fotoğraf, özel durum ve iletişim bilgilerinizi düzenleyiniz. Bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz

YÖKSİS'te eğitim bilgisi bulunmayan adayların mezun oldukları ya da halen eğitim aldıkları yükseköğretim kurumu ile iletişime geçerek eğitim bilgilerini YÖKSİS'e işletmeleri gerekmektedir aksi takdirde başvuru yapamazlar. Önlisans öğrencileri/mezunları sadece önlisans programlarına başvuru yapabilir.

Lisans öğrencileri/mezunları önlisans ve lisans programlarına başvuru yapabilir.

Program tercihinde bulunurken doğru programı tercih ettiğinizden emin olunuz. Onay SMS'i geldikten sonra program değişikliği yapılamaz.

Adaylar kayıtlı/mezun oldukları aynı isimdeki programa, (Örneğin İktisat programı öğrencileri/mezunları, İktisat programına) kayıt yaptıramazlar.

İstanbul Üniversitesi'nin AUZEF yeni kayıt ve kayıt yenileme ücretleri 2020 yılı için açıklanan rakamlar üniversitesinin web sitesinde 'Ders Metaryelleri' bölümünde yer alıyor.

İÜ AUZEF Başvuru Ekranı İçin Tıklayın

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın