Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Atıyla Çıktığı Gezinti Tam Bir Kabusa Dönen Kadının Hikayesinden 14 Bağlılık ve Mücadele Dolu Fotoğraf

 > -

Melbourne'de yaşayan Nicole Graham boş zamanlarını değerlendirmek için atıyla birlikte geniş arazilerde dolaşıyordu. Küçük kızına da ata binmeyi öğreten anne, bu şekilde hem teknolojiden biraz olsun uzaklaşabileceklerini, hem de kızına doğayı ve hayvanları sevmeyi öğretebileceğini umuyordu. 

İşte böyle bir günde, işler Nicole'un planladığı gibi gitmedi ve kızıyla birlikte çıktığı at gezintisi tam bir kabusa döndü. 18 yaşındaki atı Astro ile birlikte çamura saplanan talihsiz anne, arkalarından gelen kızını uyarma şansına da sahip olamadı. Böylece anne-kız ve atları çamura saplanmış oldu. Neyse ki Nicole kendini çamurdan kurtarmayı başarabildi ve hemen kızını da çamurdan çıkarmaya çalıştı. Büyük çabalar harcayan anne, kızını ve onun atını da çamurdan çıkarabilmeyi başardı. Fakat bir sorun vardı: Nicole'un atı Astro hala çamurun içerisindeydi ve hayvan can çekişiyordu. İşte herkesin yüreklerini burkan o anlardan birkaç görüntü;

Kaynak: http://animals.viralnova.com/mud-horse/

1. Kızını kurtardıktan sonra kendini tekrar çamurun içine atan Nicole, atı yaşam mücadelesi verirken bir saniye bile onun yanından ayrılmadı.

2. Yetkililerden yardım gelmeden önce Nicole elinden gelen her şeyi denedi fakat hiçbir şey Astro'nun çamura daha da batmasına engel olamadı.

3. Astro ve Nicole arasındaki bağ öyle güçlü ki, yardım geldiğinde dahi ikili bir saniye bile birbirinden ayrılmadı.

4. Astro'yu çamurdan çıkarmak yardıma gelen ekip için bile hiç kolay değildi.

5. İtfaiye ekipleri yanlarında veterinerler de getirdiler ve çevrede yaşayan bir çiftçi, Astro'nun kurtarılması için kullanılmak üzere traktörünü verdi.

6. Astro heyecandan ve korkudan dolayı hareketsiz duramıyordu. Bu nedenle onu yatıştırmak zorunda kaldılar ve böylece atı çamurun içinden daha kolay çıkarabileceklerini düşündüler.

7. Birçok farklı yöntem denendi ki bunlardan bir tanesi de helikopterdi. Fakat Astro hiçbir şekilde çamurdan çıkarılamıyordu. Nicole ağlamaktan mahvolmuş durumdaydı.

8. İtfaiyeci Roger Buckle'ın söylediğine göre, Astro'nun içine saplandığı çamurun bataklıktan hiçbir farkı yoktu.

9. Çamur akıntısı gittikçe yükseliyordu ve bu nedenle Astro'yu kurtarmaya çalışan herkes büyük bir korkuya kapılmıştı.

10. Şans en sonunda yüzlerine güldü ve Astro saplandığı yerden kurtulabildi.

11. Çiftçinin verdiği traktör çok faydalı olmuştu; Astro'nun kurtarılmasında en büyük pay Nicole'dan sonra onundu.

12. Çamurdan tamamen kurtulduktan sonra zavallı at yorgunluktan gözlerini kapadı ve yere yığıldı.

13. Astro'nun dinlenmesine müsaade edildikten sonra herkes temizlendi ve evlerine döndü.

14. Merak edenler için: Astro'nun durumu iyi, yalnızca dehidrasyon problemi yaşadı ve birkaç gün içerisinde tamamen eski sağlığına kavuşacak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
daghantanyeri

Allah herkese bir canliyi boyle sevmeyi nasip etsin <3

patronmarjinal

acayip merak ediyodum atın durumunu söylediğin iyi oldu.yoksa uyuyamazdım bu gece :D

deniz97k

haberin asıl tarihi : 29 Şub 2012

anjelique

önce direkt sonunu okudum ohh dedikten sonra olayı baştan okuyabildim. yine de o an o kadının yerinde olmak istemezdim..

korayyalcin

6 fotoğraf her şeyi anlatıyor ya.

Görüş Bildir