Atatürk Havalimanı'nda 'İsveç'in Tecavüz Oranı En Yüksek Ülke Olduğunu Biliyor musunuz?' Panoları

 > 
784PAYLAŞIM

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan iki reklam panosuna "Seyahat uyarısı: İsveç'in dünyada tecavüz oranı en yüksek ülke olduğunu biliyor musunuz?" yazısı konuldu.

Fotoğraf: @kadirkonuksever 

Ne olmuştu?

Geçen hafta Viyana Uluslararası Havalimanı’nın yolcu salonundaki elektronik panoda yer alan “Türkiye’de 15 yaşından küçük çocuklarla cinsel ilişkiye izin veriliyor” yazısı yer almıştı. Yazıyla Avusturyalıların Türkiye’ye seyahat etmemesi istenmişti.

Viyana Havalimanı Panosundaki Türkiye Karşıtı Haber Kaldırıldı - onedio.com
Viyana Havalimanı Panosundaki Türkiye Karşıtı Haber Kaldırıldı - onedio.com

İsveç ile 'cinsel istismar' krizi

Konuyla ilgili haberi haberi Twitter hesabından paylaşan İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, “Türkiye’nin 15 yaşın altındaki çocukların cinsel ilişkiye girmesine izin vermesine dair kararı iptal edilmeli. Çocukların şiddet ve cinsel istismara karşı daha az değil, daha fazla korunmaları lazım” demişti.

Bu paylaşıma Ankara'dan sert tepki gelmişti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Wallström’e Twitter'dan, “Açıkça yanlış bilgilendirilmişsiniz. Türkiye’de böyle aptalca bir şey yok. Lütfen gerçekleri öğrenin” diye yanıt vermişti. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise İsveçli bakanın tweet'inin ve Avusturya'da ortaya çıkan haberlerin "Avrupa'daki ırkçılık, İslam ve Türk karşıtlığı eğilimini yansıttığı" yönünde açıklama yapmıştı.

Bu gelişmelerin ardından bugün Atatürk Havalimanı’ndaki panolara dünyadaki en yüksek tecavüz oranının İsveç’te olduğuna ilişkin yazılar konuldu

Yazının üzerinde de Güneş gazetesinin ‘Tecavüz ülkesi İsveç’ başlıklı bir haber kupürü yer aldı

Fotoğraf: @kadirkonuksever 

Anadolu Ajansı, havalimanında bulunan reklam panolarının özel bir şirket tarafından işletildiğini belirtti.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir