Görüş Bildir
Haberler
AstraZeneca Aşısını Yapmayı Durduran Ülkeler Arasına Almanya da Katıldı

AstraZeneca Aşısını Yapmayı Durduran Ülkeler Arasına Almanya da Katıldı

Almanya, AstraZeneca'nın geliştirdiği Covid-19 aşısının kullanımını geçici olarak durdurdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Almanya, daha önce AstraZeneca'nın geliştirdiği Covid-19 aşısının kullanımını geçici olarak durdurdu.

Hollanda'da durdurmuştu

Hollanda'da durdurmuştu

Hollanda'nın, Oxford Üniversitesi ile ilaç firması AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip corona virüs (Covid-19) aşısının kullanımını geçici olarak durdurduğu bildirildi.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Hollanda İlaç Dairesi'nin (CBG), yeni bilgilere dayanarak, tedbir amaçlı ve daha fazla araştırılmak üzere AstraZeneca aşısının kullanımının geçici olarak durdurulmasını tavsiye ettiği belirtildi.

Kan pıhtılaşması nedeniyle hayatını kaybetmişti

AstraZeneca ise 'kanıt yok' diyor

AstraZeneca ise 'kanıt yok' diyor

AstraZeneca konuyla ilgili yaptığı açıklamada corona virüs aşısı kaynaklı kan pıhtılaşma riskine dair kanıt olmadığını belirtti. Açıklamada ' 10 milyondan fazla kayıttan oluşan güvenlik verilerimizin analizi, aşılamanın ardından herhangi bir belirli yaş grubunda, cinsiyette, toplulukta veya belirli bir ülkede pulmoner emboli veya derin damar trombozu riskinde artış olduğuna dair hiçbir kanıt göstermemiştir” ifadeleri yer aldı.

13 ülke durdurdu

13 ülke durdurdu

Şu ana kadar Hollanda, AlmanyaAvusturya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Estonya, Litvanya, Lüksemburg, Letonya, Norveç, İrlanda ve İzlanda AstraZeneca aşısının kullanımını askıya almış oldu.

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, bazı ülkelerin, Oxford-AstraZeneca aşısının kullanımını askıya aldığının farkında olduklarını, bu aşıya ilişkin incelemelerinin sürdüğünü kaydetmişti.

DSÖ Sözcüsü Margaret Harris de 'AstraZeneca, kullanılan diğer aşılar gibi mükemmel bir aşıdır. Kullanılmaması için hiçbir neden yok. Ölümlerle ilgili verileri inceledik. Bugüne kadar aşılamadan kaynaklandığı kanıtlanmış bir ölüm olmadı.' ifadesini kullanmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
5
5
3
3
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
cenigz han

Hoppala, islamcı talancılar için iyi bir fırsat. Diğer ülkeler almayınca bizimkilere itelerler, bunlar da aracı bir yandaş ile üstüne fark koyarak getirir ül... Devamını Gör