Görüş Bildir
Haberler
Avusturya AstraZeneca Aşı Tedarikini Askıya Aldı: Gerekçe Şüpheli Ölüm

Avusturya AstraZeneca Aşı Tedarikini Askıya Aldı: Gerekçe Şüpheli Ölüm

Avusturyalı yetkililer Oxford/AstraZeneca tarafından geliştirilen koronavirüs aşısını olduktan sonra bir kişinin hayatını kaybetmesi üzerine, önlem amaçlı olarak aşı tedarikinin askıya alındığını açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Avusturya’da, 49 yaşındaki bir kadın, Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından geliştirilen koronavirüs (Covid-19) aşısını yaptırdıktan sonra şiddetli kan pıhtılaşması sonucu hayatını kaybetti. Aynı aşıyı yaptıran 35 yaşındaki bir kadında da akciğer embolisi görüldü. Yetkililer bugün yaptıkları açıklamada önlem amaçlı olarak Oxford/AstraZeneca aşısı tedarikini askıya aldıklarını duyurdu.

Yan etkileri arasında kan pıhtılaşması yok

Yan etkileri arasında kan pıhtılaşması yok

Sağlık yetkilileri, 'Şu anda aşı ile ölümün ilişkili olduğuna dair bir kanıt yok' dedi ve kan pıhtılaşmasının aşının bilinen yan etkileri arasında olmadığını ekledi.

Güney Kore'de 7 kişi hayatını kaybetmişti

Güney Kore'de 7 kişi hayatını kaybetmişti

Çoğunlukla Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından ortak geliştirilen koronavirüs aşısının uygulandığı ve aşı çalışmalarının ilk haftasında 296 binden fazla kişiye aşı yapılan Güney Kore’de Hastalık Kontrol ve Önleme Dairesi (KCDC), aşı işlemi sonrası hayatını kaybeden 7 kişinin ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
6
4
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın