Aşı Yaptıran Erdoğan: 'Şu Ana Kadar Yan Etki Yok'

 > 
0PAYLAŞIM

Dün yaptırdığı koronavirüs aşısıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu ana kadar bir yan etki olmadı. Evvelallah sapasağlamım. 28 gün sonra ikinci aşımızı olacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan dün yaptırdığı koronavirüs aşısının şu ana kadar herhangi bir yan etkisi olmadığını belirterek, "Şu ana kadar herhangi bir yan etki olmadı. Evvelallah sapasağlamım. 28 gün sonra ikinci aşımızı olacağız" dedi.

"Aşı pasaportu talebini değerlendireceğiz"

Erdoğa, Yunanistan'ın "aşı pasaportu" talebine dair, "Bizim açımızdan da değerlendirilecek bir konu. Şu anda Yunanistan böyle dedi diye böyle olacak diye bir şey yok. Bizim de dışişleri teşkilatımızla konuşmamız lazım" ifadelerini kullandı. 

Yunanistan ile olan ilişkileri değerlendiren Erdoğan, "Bu arada da tüm bu görüşmelerde Yunanistan'la sayın Miçotakis'le bir görüşme talebi, bizim açımızdan da olumlu yaklaştığımız bir konu olmuştur. İstikşafi görüşmeler başlatılabilir dedik. Gerek özel temsilciliklerimiz, gerek Sayın Başbakan ile benim görüşmem... Bunların adımlarını atabiliriz dedik" dedi.

"Biden olumlu adımlar atar beklentisi içindeyim"

Rusya'dan alınan S-400 savunma sistemine ilişkin "Savunma Sanayisi'ne atacağımız adımları hiçbir ülke belirleyemez" diyen Erdoğan, "S-400'lerle birinci paketi halletmiştik. Şimdi de 2. paket daha önceki görüşmeye dayalı olarak devam ediyor. Ay sonu Rusya ile görüşmelerimiz birçok konuda olacak. Bu konularla birlikte bunu da bu arada görüşeceğiz" dedi. Erdoğan şöyle devam etti:

"Biden yönetiminin ne diyeceğini bilmeyiz. Bizim bildiğimiz tek şey var; biz bir defa kendi savunma adımlarımızı, bir yerlerden izin alarak yapamayız. Biz bir NATO ülkesiyiz. NATO ülkesi olarak da birlikte olduğumuz ülkelerin bize yön vermesine asla izin vermeyiz. F-35'ler konumuz var. Biz bu konuda çok ciddi bir parayı ödediğimiz halde F-35'ler hâlâ verilmedi. ABD'nin bize yaptığı çok ciddi bir yanlıştır. Sayın Biden'ın görevi üstlenmesiyle birlikte çok daha olumlu atar ve bunları yoluna koyarız temennisindeyim."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir