Arçelik Görme Engelliler İçin Engelleri Ortadan Kaldırıyor!

2.1bPAYLAŞIM

Hayatlarımız tüm hızıyla akıp giderken sorumluluklarımız biz büyüdükçe artıyor. Günlük işlerimizi kolaylaştıran çeşitli ev aletleri vazgeçilmezlerimiz haline geliyor ve bize büyük bir kolaylık sağlıyor. 

Engelsiz yaşamlarımızı kolay hale getiren bu ev aletlerine ise en çok ihtiyaç duyanlar engelli insanlar. Hayatlarının büyük bir kısmında başka insanların yardımına ihtiyaç duyan engelli insanların gerçekten istedikleri şey ise: tek başına yaşamlarını sürdürebilmek.

Görme engelli tüketicilerin isteklerine kulan veren Arçelik, Altınokta Körler Derneği ile muhteşem bir projeye imza atmış.

"Başkalarının yardımına ihtiyaç duymadığım bir hayat istiyorum."

Görme engelli Sevgi Bulut'un başlattığı kampanya  Arçelik'in üretim politikasını değiştirerek ve sorunlara kalıcı çözümler üretmesini sağlamış. 

Engelli insanların hayatlarına çok doğru bir yerden dokunan "Engelsiz Ürünler" kampanyası büyük bir ihtiyaca cevap verir nitelikte.

Engelsiz Ürünler

Özel işaretlemeler, sesli ikazlar, Braille alfabeli kullanma panoları taşıyan bu ürünler sesli kullanım kitapçıkları ile görme engelliler için mükemmel çözümler sunuyor. 

Buzdolabından çamaşır makinesine, televizyondan küçük ev aletlerine geniş bir ürün ağı sunan Arçelik, engelli insanların hayatını kolaylaştırmayı hedeflemiş ve başarmış.

Bu duyarlı davranışından ötürü Arçelik'i tebrik ediyoruz.  👏🏼

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir