Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Araknofobi Mağdurları Bakmasın! Bilim İnsanları, İstedikleri Takdirde Örümceklerin Tüm İnsanlığı Yiyebileceğini Açıkladı

26PAYLAŞIM

Etrafınıza iyi bakın. Her an bir yerden örümcek çıkabilir...

Kaynak: https://thechive.com/2019/10/05/science-...

Şöyle düşünün: doğada bir başınasınız... büyük ihtimalle 90 cm uzağınızda bir örümcek mutlaka oluyor.

Örümcekler her yerde. Ortalamaya baktığımızda metrekare başına 131 örümcek düşüyor. Son araştırmalara bakacak olursak, dünyadaki tüm örümceklerin bir araya gelmesi durumunda, ağırlıklarının 29 milyon tona denk geleceği söyleniyor. Karşılaştırma yapacak olursak da şöyle, Titanik gemisi 52,000 ton ağırlığındaydı. Yani 478 tane Titanik gemisi ve tüm dünyadaki örümceklerin ağırlığı eşit. Yani bu demek oluyor ki, bu küçük yaratıklar etrafımızda dolanıp duruyor...

Hala gece rahatça uyuyabilecek durumda mısınız? Bakalım daha neler neler var...

2016 yılında kentsel ve banliyö evlerinin içindeki böcek çeşitliliği üzerine yapılan çalışmada, örümceklerin, göremeseniz bile evin her yerinde bulundukları tespit edildi.

Evin genel alanına ve inşaatın yapısına bağlı olarak, evinizde yüzlerce böcek var ve bunlar, sinek, hamam böceği, kulağakaçan ve örümceklerden oluşuyor...

Örümceklerin yılda 400-800 milyon ton av yedikleri tahmin ediliyor.

Yenenlerin çoğunu böcekler oluşturuyor ama sürüngenleri, kuşları ve bazı küçük memelileri de yiyorlar. Örümcekler etoburdur ve yarasalar ve kuşların toplamından daha fazla böcek yiyorlar.

Yine ortalamaya bakacak olursak, bir örümceğin yumurta kesesine 1500 böcek sığabiliyor.

Bir örümceğin gebelik süresi, bir hafta ile bir ay arasında değişmektedir. Bu, her dakika doğan bir düzine örümcek olduğu anlamına geliyor. Hızlı gebelik süresi, örümceklerin en ölümcül zehirlere ve böcek öldürücü ilaçlara bile hızlı bir şekilde bağışıklık kazanabileceği anlamına geliyor.

Neden bu kadar çok olduklarına şaşırmamak gerek...

Örümceklerin dişleri sivridir.

Her örümceğin hücre duvarlarını yıkmak için özel olarak tasarlanmış küçük bir zehir bileşimi vardır.

Bazı büyük örümceklerin bir santim uzunluğundaki dişleri vardır ve avlarının içini temizleyen, artıkları çürütebilen çeneleri vardır. Zehirlerinin gücü insanlarda dayanılmaz bir acıya neden oluyor.

Teorik olarak, eğer örümcekler isterse bizi de yiyebilirler. Bitmek bilmeyen bir iştahları olduğu için, bilim adamları yılda 7 milyar insanı tüketebileceklerini düşünüyorlar.

İşi hesaba vuralım: dünyadaki örümceklerin yılda 400-800 milyon ton arasında yemek yediklerinden bahsetmiştik. Yetişkin insanların biyokütleleri 287 milyon ton ediyor. Çocuklar için de 70 milyon ton diyelim. Bu miktar örümcekler için yine yetersiz kalıyor. Yani böyle bir durumda aç kalırlar...

Düşünsenize. Dünyadaki tüm insanları yiyebiliyorlar ama yine de doymuyorlar. Ve bunu bir yıldan kısa bir sürede yapabilirler.

Aman diyelim bir örümceği sakın kızdırmayın...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bir terliğime bakar.

hipergrafi

Bir kaç tanesi bir terliğine bakar ya bir kaç bin tane gelirse?

Gizli Kullanıcı

Allah ne verdiyse artık :D

niniszaa

evet bu gece hangi kabusu gorecegim belli oldu

wisletful

Hiç inandırıcı gelmedi . Senede 7 milyar insan yiyebilmeleri saçma bir düşünce , Kaldı ki 7 milyar insan üç bucukta ne çin demek . Bir senede 3 tane çin yiyebilmelerini düşünmek saçma. Kaldı ki insanoglu canını en cok ne alıyorsa ona karşı bir savunma geliştiriyor .Avustralya haricinde öyle kayda değer verdikleri bir zarar da yok ortada örümceklerin . Diyelim ki başladılar zarar vermeye bu sorunu çözmek bir kaç ayı alır en fazla .

coldhearted

Örümceklerin istedikleri takdirde yapabileceği şeyi, Dünya genelinde "siyaset" yavaş yavaş ve sindirerek yapıyor zaten. Örümceklere mesai çıkmaz. Saygılar.

feyk

isi sayilara vuracaksak ortalama bir yetiskin yilda 1tona yakin yemek yer. nufusun bir kisminin cocuk oldugunu dusunsek bile her durumda insanlik senede milyarlarca ton yemek yiyor demektir. sadece yemek icin yetistirdigimiz sigir sayisi bile 1milyar, buda yuvarlak hesap 500-600milyon ton demek. 20milyar tavugu, 1milyar koyunu hesaba katmiyorum bile. yani orumcekler kimle asik attigina dikkat etsin. tek bir global kitliga bakar, kendilerini menude buluverirler.

Görüş Bildir