Görüş Bildir

Apple PayPal'i Bitirecek

Anasayfa > Gündem

Apple'ın patentini aldığı Wallet uygulaması ile diğer mobil ödeme uygulamaları pazardaki şanslarını yitirecek gibi görünüyor.

Apple Pay’in sahip olmadığı bir özellik insanları PayPal, Venmo ve Squarecash gibi diğer mobil ödeme sitelerine yönlendiriyor.

Apple bu durumu değiştirmeye kararlı gözüküyor. Şirket yeni bir patent ile kullanıcıların iPhone wallet(cüzdan) aracılığıyla birbirlerine para trasfer edebilmesini sağlayacak.

Kullanıcı ‘cüzdan’ uygulaması aracılığıyla kullanmak istediği kredi kartını seçecek ve göndermek istediği miktarı yazacak ardından ödemesini yapabilecek. Uygulama parmak izi şifrelendirmesiyle korunabilecek.

Böylece Apple Wallet kullanıcının cüzdanı, banka kartı, kredi kartı, hediye kartları hatta biletleri yerine geçecek.

Şu an kullanımda olan çok sayıda mobil ödeme uygulamasının Apple’ın bu atılımıyla kullanıcılarını kaybetmesi ve kepenkleri indirmesi mümkün görünüyor.

Fortune Türkiye

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Bu tekellesmeye bir dur demek gerekiyor abi... nedir bu ac gozluluk yahu? Google bi taraftan, apple bi taraftan yeter lan her seyde her yerde sadece siz mi o... Devamını Gör

hipotalamus

Pazarda ki şanslarını yitirmezler, farklı argümanları da var bu işin.Şu an yönettiğim proje mobil ödeme sistemleri üzerine ve gelecekte daha büyük sürprizler... Devamını Gör

Donnie Darko

öyle ucundan koklatıp yedirmeyeceksen niye söyluyorsun ZALIMIN KIZI :DDD

plaNKton

Bak yine hacklemesin ler

Pasif Kullanıcı

hacklesinler valla hatta sisteme oyle bi comak soksunlar ki sistem bi daha islemesin.