Görüş Bildir
Haberler
Apple'ın Son Hamlesi iTime

Apple'ın Son Hamlesi iTime

Batuhan
24.07.2014 - 12:58

Apple'ın Son Hamlesi iTime

Apple, ABD Patent ve Markalar Ofisi'nden 'iTime' adında bir cihazın patentini aldı. El ve kol hareketleriyle komut verilebilen cihazın, bu yıl sonunda sunulması beklenen iWatch ile bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Apple, bilek ve kol hareketleriyle komut verilebilecek bir cihaz için patent aldı. iTime adı verilen cihaz, bileğin veya kolun hareket ettirilmesiyle gelen çağrıları cevaplama gibi özelliklere sahip olacak.

Cihaza ait çizimler, iTime'ın aynı zamanda taşınabilir bir medya oynatıcısı olabileceğine işaret ediyor.

Ekranı kare şeklinde olan iTime, iPod nano benzeri bir görünüm sergilerken, patentte ivme ölçer, GPS modülleri, Wi-Fi radyo ve haptik (deri teması) geri bildirimi özellikleri yer alıyor.

Apple Insider'ın verdiği bilgiye göre, iTime iPhone'lar, iPad'ler ve diğer bilgisayarlarla senkronize olabilecek. Böylece, Apple iTime ile 'kişisel kablosuz çevre' oluşturulmasını sağlayacak.

iWatch bu yıl sonunda

Cihazın, Apple'ın 2014 sonunda sunması beklenen iWatch ile bağlantılı olduğu hatta iWatch'un kendisi bile olabileceği belirtiliyor. iWatch'un, safir cam korumalı AMOLED ekranla gelmesi bekleniyor. Suya dayanıklı olacak cihazın ekranının büyüklüğü ve şekli ise kesin değil. Apple mühendislerinin ekranı iOS 8'i en iyi şekilde sığdıracak şekilde tasarlamaya çalıştığı öne sürülüyor.

Apple, Haziran 2013'te Patent ve Markalar Ofisi'nden 'köşeleri kıvrımlı batarya' patenti almıştı. Patentin, iWatch için üretilecek özel bataryaya ait olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak: Al Jazeera

Kaynak: http://aljazeera.com.tr/haber/applein...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0