Görüş Bildir

Apple Drone Üretse Nasıl Olurdu?

Anasayfa > Gündem

Apple‘ın teknolojileri tam anlamıyla kullanışlı hale getirmeden kullanıcılara sunmadığı bilinen bir gerçek. Örneğin yıllardır kullanılan NFC teknolojisini kullanmak için Apple Pay’i duyurmayı beklemişti. Aynı şekilde akıllı saat pazarına da daha iyi bir ürün sunabilmek adına gecikmeli girmeyi tercih etmişti. Peki şimdilerde popüler olan drone pazarına Apple da sonradan dahil olsa nasıl olurdu?

Quadrocopter isimli internet sitesinde görülen bir konsept çalışması, Apple’ın olası bir drone modelinin nasıl görüneceğini ortaya koyuyor. Fütüristik bir görünüme sahip bu drone’da 60 FPS‘te 4K video kaydedebilen 4 farklı kamera yer alıyor. Panaroma modu bulunan kameralar aracılığıyla 100 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekilebiliyor ve otomatik pozlama sayesinde kaliteli görseller elde ediliyor. Işık hızındaki interneti sayesinde drone’dan alınan görüntüler gerçek zamanlı olarak iOS ve OS X üzerinden izlenebiliyor. Ayrıca yine bu görüntüler istenirse YouTube‘a yükleniyor veya arkadaşlarla paylaşılabiliyor.

Her özelliğiyle hayranlık uyandıran konseptin gerçeğe dönüşme ihtimali şimdilik yok. Ancak yine de heyecan verici bir çalışma olduğunu göz ardı edemeyiz. Şu sıralar Apple Watch ve geliştirilme sürecinde olan Apple imzalı otomobil projeleriyle meşgul olan Cupertino’lu şirketin drone üretmesi zor gibi görünüyor. Önümüzdeki dönemlerde bu konuda bir hamle yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor.

Log

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?