Antalya Valisi Açıkladı: Memura Mesai Saatinde Kahvaltı ve Sigara Yasağı Geldi

 > 
233PAYLAŞIM

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, devlet memurları için sabah mesaisinde kahvaltı yapmayı ve mesai saatleri içerisinde sigara içmeyi yasakladığını açıkladı.

'Kurumlarda kahvaltı yapılmasını bugünden sonra yasaklıyoruz'

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Antalya Valisi Münir Karaloğlu kamu kurumlarının müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen il koordinasyon toplantısında "Kurumlarda kahvaltı yapılmasını bugünden sonra yasaklıyoruz. Bundan sonra herkes kahvaltısını evinde yapıp mesaiye gelecek. Mesai başladıktan sonra kurumun bahçesinde, sağında solunda, ofiste kahvaltı masaları kurulup, dakikalarca, saatlerce kahvaltı yapılmayacak" dedi.

"Sigara içenler her kafalarına estiğinde dışarı çıkamayacak"

Antalya Valisi, sigara içen kamu personelleri ile ilgili de bir uyarıda bulundu. Karaloğlu, "Mesai devam ederken sigara içenler her kafalarına estiğinde kupalarını alıp, binaların dışına çıkmasını doğru bulmuyoruz. Çirkin görüntü oluşturuyor. Mesai saatinde bunu yapmayacaklar. Mesai saati belli, ara verdiğimiz saat belli, o saate kadar memurumuz çalışan arkadaşımız mesaisine devam edecek." dedi.

"Vatandaş bize müracaat ettiğinde 'Ben bilmem mevzuat hazretleri bilir' demeyeceğiz"

'Bugün git yarın gel' anlayışının değişmesi ve işlerin hızlandırılması için daha çok çaba gösterilmesini isteyen Vali Karaloğlu, "Vatandaş bize müracaat ettiğinde, 'Ben bilmem mevzuat hazretleri bilir, ben değil yan masada arkadaş bilir' anlayışından vazgeçeceğiz. Kendi işimiz gibi vatandaşın işini takip edip, sonuçlandıracağız." dedi.

"Bütün daireler kendisine çeki düzen versin"

Vali Karaloğlu, kamu personeli için sıraladığı uyarıların ardından "Bütün daireler kendine çeki düzen versin" dedi ve kontrollerin sağlanacağını ifade etti.

Valinin uyarıları sosyal medyanın da gündemindeydi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir