Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Otoparkında 'Sebebi Anlaşılamayan' Patlama: 10 Yaralı

 > 
79PAYLAŞIM

Bu sabah, saat 08:50 sıralarında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası binasının otoparkında patlama meydana geldi. Patlamanın neden kaynaklandığına dair henüz resmi bir açıklama yok. Olay yerinde ağır hasar almış bir aracın varlığı 'bombalı saldırı' ihtimalini güçlendiriyor. Ancak Antalya Belediye Başkanı terör saldırısı demek için henüz erken olduğunu vurguladı. Valilik, 'henüz sebebi anlaşılamayan' patlama sonucu 10 kişinin cam kesiğinden yaralandığını ve can kaybı olmadığını açıkladı. Patlamayla ilgili yayın yasağı getirildi...

Olay yerinden ilk görüntüler...

DHA muhabiri Hasan Demirbaş, olay yerinde parçalanmış bir araç ve çok sayıda hafif yaralı gördüğünü söyledi.

Bu bilgi bombalı araçla saldırı ihtimalini güçlendirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Menderes Türel: "Terör saldırısı demek için erken"

Antalya Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Menderes Türel, patlamanın kaza sonucu meydana gelmiş olabileceğini söyledi. Kendilerine ulaşan bir can kaybı bilgisi olmadığını açıkladı.

Türel patlamayı terör saldırısı olarak nitelemek için erken olduğunu vurguladı ve valilikten yapılacak resmi açıklamanın beklenmesi gerektiğini kaydetti.

ATSO'da öğleden sonra yapılacak ve kendisinin de katılacağı bir toplantı olduğunu da belirten Türel, programının iptal olmadığını söyledi.

Valilik: 10 kişi cam kesiğinden yaralandı, can kaybı yok

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

 "Saat 08.55 civarında ATSO açık otoparkında henüz sebebi anlaşılamayan bir patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda herhangi bir can kaybı yoktur. Cam kesiğinden 10 kişi yaralanmıştır. Olayın sebebiyle ilgili bulgulara ulaşıldıkça kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Antalya 1. Sulh Ceza Hakimliği, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) otoparkında meydana gelen patlamayla ilgili yayın yasağı kararı aldı.

Kararda şöyle denildi: "İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 10'uncu, 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 26'ncı ve 5187 sayılı Basın Kanunu'nun 3'üncü maddesinde yer alan 'basın özgürlüğünün kullanılmasının ancak demokratik bir toplumun gereklerine uygun olarak, başkalarının şöhret ve haklarının, toplum sağlığının ve ahlakının, milli güvenlik, kamu düzeni, kamu güvenliği ve toprak bütünlüğünün korunması, devlet sırlarının açıklanması veya suç işlenmesinin önlenmesi, yargı gücünün otorite ve tarafsızlığının sağlanması amacıyla sınırlandırılabileceği' amir hükümler uyarınca, ATSO otoparkında bugün saat 08.50 sıralarında meydana gelen patlama olayına ilişkin yapılan ya da yapılacak tüm haberlere; yukarıda açıklanan gerekçeler doğrultusunda tüm yazılı ve görsel basınla internet ortamında 5787 sayılı Basın Kanunu'nun 3'üncü maddesi uyarınca soruşturma tamamlayıncaya kadar yayın yasağı konulmasına ve yapılan yayınların kaldırılmasına karar verildi."

Olay yerinden ajansların objektifine yansıyan görüntüler ise şöyle...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir