Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Antalya'da Batan Tur Teknesinin Kaptanı Tutuklandı

 > 
619PAYLAŞIM

3 Eylül Cumartesi günü Antalya'da tur teknesinin batması sonucu iki kişinin hayatını kaybetmesinin ardından gözaltına alınan teknenin kaptanı tutuklandı. Dönüş yolunda fırtınaya yakalanan teknedeki 84 kişi kurtarılmıştı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Antalya'da 3 Eylül Cumartesi günü dönüş yolunda fırtınaya yakalanması sebebiyle batan tur teknesinin kaptanı "taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçlamasıyla tutuklandı. Kaptan ile birlikte gözaltına alınan diğer 3 kişi, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Ne olmuştu?

3 Eylül Cumartesi günü sabah saat 11.00 sıralarında günü birlik tur için limandan ayrılan 28 metre uzunluğundaki 'Kurt-C' isimli tur teknesi, öğleden sonra havanın bozulması üzerine turu erken bitirerek dönüşe geçti.

Dönüş yolunda fırtınaya yakalandı

İçerisinde yerli ve yabancı tatilcilerin bulunduğu tekne, dönüş yolunda fırtınaya yakalandı. Yat Limanı'nın yaklaşık 2 mil açığında su almaya başlayan tekne daha sonra yan yattı.

Anadolu Ajansı'na açıklama yapan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kaleiçi'ndeki Yat Limanı'ndan denize açılan tur teknesinin kuvvetli fırtına ve yağış yüzünden Konyaaltı açıklarında yan yattığını anlattı. Karaloğlu, bölgede tüm ekiplerin arama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

84 kişi kurtarıldı, 2 kişi hayatını kaybetti

Can pazarının yaşandığı tekne saat 17.30'da tamamen sulara gömüldü. 84 kişi kurtarıldı, 2 kişi hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden Serap Çelik ve Lübnan uyruklu Samira Frayha'nın cenazeleri dalgıçlar tarafından olayın ardından batan tekneden 4 Eylül'de çıkarıldı.

Battığı noktada deniz derinliği 45 metre

Teknenin battığı noktada deniz derinliğinin 45 metre olduğu belirtildi.

Soruşturma başlatıldı

Yaralıların ağır ve acil bir durumu olmadığını söyleyen Antalya Valisi Karaloğlu, hastanelere sevk edilen yaralılardan bazılarının batmanın etkisiyle teknenin suya karışan mazotunu yuttuğunu ve buna bağlı şikayeti olduğunu kaydetti.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan olayın ardından yapılan açıklamada; tekne kaptanı, teknede çalışan iki personel ve tekne sahibinin gözaltına alındığı belirtilmişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir