Anket: Alkol Yasaklandı, Her Yer Kapandı, Yasaklar Hakkında Ne Düşünüyorsun?

351PAYLAŞIM

Dün gece Recep Tayyip Erdoğan ''tam kapanma'' adıyla kısmi kapanma kararını açıkladı. Buna göre fabrikalarda işçiler yine çalışacak, izinli ve muaf milyonlar yine sokaklara çıkabilecek ama esnaf iş yerlerini kapatacak. Dahası bu süreçte hiçbir gruba ekonomik destek yok.  Ve bingo: Tekel bayileri de kapanacak. Aman turizm sektörü zarar görmesin diye alınan tuhaf kararlar sosyal medyada eleştirildi. Herkes farklı bir açıdan eleştiriyor. Bu anketimizde size kapanmalar hakkındaki fikrini soruyoruz.

Mevcut haliyle ekonomik destek sağlanmadan hala tüm fabrikalar açık kalacak şekilde alınmış tam kapanma kararını doğru buluyor musun?

Evet
Hayır

Sence bu kapanma sürecinde neden ekonomik paket açıklanmadı?

Bilmiyorum.
Öyle gerekmiştir.
128 neden sayabilirim.

Peki son olarak tekel bayilerinin kapatılıp alkol satışının yasaklanması hakkında ne düşünüyorsun?

Doğru yapıldı.
Tek kelimeyle rezalet.
Şeriat provası
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pazartesi

Konu dışı olacak ama merak ettiğim bir şey var: alkolden alınan vergiyi 17 gün alamayacaksınız. Bu açığı neylen kapatacaksınız?(yazdıktan sonra farkettim göt deliği vergisi alınabilir)

ayse-bahcali

sinirlenmek -_-

enverani

hahahahah şeriatı bunlar mı getirecek. siz gerçekten şeriatı bilmiyorsunuz. şeriatın size sunulan kadar biliyorsunuz. şu an yeryüzünde Allah'ın şeriatının uygulandığı tek bir m2 bile yok. korkmayın siz şeriatı haketmeyecek kadar alçakça yaşıyorsunuz. ve nasıl yaşıyor iseniz o şekilde idare ediliyorsunuz. Hadi şimdi kaygılarınızı alın kenara çekilin. evinizde alkol yapın zehirlenin ne bileyim. alksjfdşl

cheerymel

Ay tam bir çomarsın ya tam bir çomarsınnn. Boşuna algı yapmayın şeriat tam olarak bu hatta 1000 kat daha kötüsü. Sen git defol Arabistan'da yaşa görürsün şeriatı romantize etmeyi... 1000 kırbaç ye riyad meydanda aklın başına gelsin.

enverani

ay sen tam biy çomayssınnaşlksdş Cahillll süzme cahillll Arabistana sen git saksocu. benim şeriatım orada da yok. Romantizm sizin ata sporunuz 1000 defa olmayan beynini sikeyim.

depresifon

suç kimde? tayyipte mi? hayır.

eppursimuove

alkol kullanmıyorum ve bu yasaklardan nefret ediyorum. alkolle ilgili tek yasak alkollü sürücüler/sıkıntı veren sarhoşlar konusunda olmalı. efendi gibi içen çevreye zarar vermeyen insandan banane ya??

Görüş Bildir