Görüş Bildir
Haberler
Ankara'da Mahallenin Ortasında Hayvanat Bahçesi: Vatandaşlar Gazeteye İlan Verdi

Ankara'da Mahallenin Ortasında Hayvanat Bahçesi: Vatandaşlar Gazeteye İlan Verdi

Ulaş
02.09.2021 - 14:27

Ankara'da mahalle arasındaki 1 dönümlük alanda açılan ve içinde 12 aslan ile 2 kaplanın da bulunduğu hayvanat bahçesinin kapatılması için mahalle sakinleri gazeteye ilan verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki İncek Mahallesi’nde 1,5 ay önce açılan 2’si yetişkin 12 aslan ve 2 kaplanın bulunduğu hayvanat bahçesi tepki çekti. Mahalleli, aslanların kükreme sesi nedeniyle panik yaşadıklarını hayvanat bahçesinden çevreye kötü koku yayıldığını öne sürdü.

Araziyi, işletme sahiplerine restoran işleteceklerini söyledikleri için kiraladığını belirten arsa sahibi Yılmaz Kıbrıs, firma hakkında ‘imar kirliliğine neden olma’, ‘resmi evrakta sahtecilik’ ve ‘hayvan koruma kanuna muhalefet’ suçundan Gölbaşı Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda bulundu.

Mahalleli, 3 gün önce maymunun da kaçtığı hayvanat bahçesinin kapatılması istemiyle gazeteye ilan verdi 👇

Mahalleli, 3 gün önce maymunun da kaçtığı hayvanat bahçesinin kapatılması istemiyle gazeteye ilan verdi 👇

“Sayın Cumhurbaşkanımız, İçişleri Bakanımız, Tarım ve Orman Bakanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanımız, Sağlık Bakanımız, Ankara Valimiz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız, Gölbaşı Belediye Başkanımız; şehrin göbeğinde, villaların arasında, evimizin sınır yanında, İncek Turgut Özal Bulvarında, Ada 230, parsel 4-11 No:65’de ‘Aslan Parkı’ adı altında 35 tür yırtıcı ve sürüngenin bulunduğu hayvanat bahçesi 1000 metrekare arsada açıldı. “Yapılan bina da kaçak, hiç olacak iş mi? Dünyanın hangi ülkesinde, mahalle arasında 1000 metrekare hayvanat bahçesi vardır? Semt sakinleri olarak kesinlikle semtimizde istemediğimiz hayvanat bahçesi adı altında açılan bu ucube yerde, korkudan, idrar ve dışkı kokusundan, sinek, sivrisinek, hayvanların kendilerine has kokularından, gece hayvan bağırtılarından korkarak uyandığımız uykularımızdan yıldık ve bıktık. Sayın yetkililerimiz lütfen acilen semt sakinlerini ve ‘Hayvanat Bahçesi’ adı altında açılan bu ucube yerdeki hayvanları bu zulümden kurtarmak için burayı kapatınız.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
106
65
27
19
12
7
7
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ToksiN06

Nedir şu hayvanların insanlardan çektiği ya!!!

Tıntın

En b.K hükümete ve yönetim sistemine denk geldik

.....

Bence vatandaşı kaçırtmak istiyorlar, mahallenin emlak değerini düşürmek istiyorlar..