Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Devir Teslim Gerçekleşti: 'Bugünden İtibaren Herkesin Belediye Başkanı Oluyoruz'

 > 
155PAYLAŞIM

Ankara'da resmi olmayan sonuçlara göre seçimi önde tamamlayan Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın mazbatasını aldı ve Anıtkabir'i ziyaret etti.

31 Mart yerel seçimlerinin birinci haftasında İstanbul'da geçersiz oyların yeniden sayımı devam ederken, Ankara'da Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AKP'nin 13 ilçede tüm sandıkların sayılması yönündeki itirazını reddetti.

İl Seçim Kurulu AKP'nin Ankara'daki Tüm Oyların Yeniden Sayım Talebini Reddetti - onedio.com
İl Seçim Kurulu AKP'nin Ankara'daki Tüm Oyların Yeniden Sayım Talebini Reddetti - onedio.com

YSK'nın başvuruyu reddetmesi ardından CHP'nin adayı Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı kesinleşmiş oldu.

Yavaş mazbatasını teslim aldı

"Darısı İstanbul için olsun diyorum"

Mansur Yavaş mazbatasını almasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu: "Bugün mazbatamızı alıp görevimize başlayacağız. Ankara halkı bizi 5 yıl görevlendirmiştir. Seçimde söylediğimiz gibi Ankara’yı huzur ve bereketin başkenti yapacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği gelişmiş ülkelerin başkentiyle yarışan bir başkenti başaracağız. Seçim bitti. Seçimde olanlar geride kaldı. Bizdeki husumet garez yok. Ne çalışanlar ne de oy vermeyenler açısından Ankara’da bir ayrım söz konusu değil. Bundan sonra herkesi kucaklayarak hizmet etmeye çalışacağız. Hizmetlerimizde adalet ve liyakat ön planda olacağız. Sizleri de yorduk seçim döneminde, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bir arkadaşım hatırlattı, darısı İstanbul için olsun diyorum."

Mansur Yavaş, mazbatasını aldıktan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki devir teslim törenine katıldı

Devir teslim töreninde eski belediye başkanı Mustafa Tuna, şehrin sembolik anahtarını Mansur Yavaş’a teslim etti.

Yavaş Tuna’ya hitaben, “Sayın başkanım biz sizi Sincan’dan beri takip ediyoruz. Özellikle Ankara için çok güzel hizmetler yaptınız. Biz size çok teşekkür ediyoruz. Bu manada sizi örnek alacağız. Adaletli davrandınız” dedi ve ekledi:

“Ankara için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bugünkü programımızın ardından yarın sabah işimizin başında olacağız. Çalışan arkadaşların tedirgin olmasına gerek yok. Bugünden itibaren herkesin belediye başkanı oluyoruz.”

Yavaş devir teslim sonrası Anıtkabir'e gitti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, Anıtkabir'i ziyaret ederek mozoleye çelenk bıraktı.

Mansur Yavaş Anıtkabir Özel Defterini de imzaladı 🎥

AKP, 'İstanbul'da oylar yeniden sayılsın' başvurusunu resmen yaptı 👇

Ali İhsan Yavuz 'Bir Gariplik Hissediyor İnsan' Demişti: 'AKP, İstanbul'da 38 İlçedeki Oyların Yeniden Sayılmasını Talep Etti' - onedio.com
Ali İhsan Yavuz 'Bir Gariplik Hissediyor İnsan' Demişti: 'AKP, İstanbul'da 38 İlçedeki Oyların Yeniden Sayılmasını Talep Etti' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir