Görüş Bildir
Haberler
Android 5.1 Resmi Olarak Duyuruldu

Android 5.1 Resmi Olarak Duyuruldu

Batuhan
10.03.2015 - 11:19
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Google'ın 2008'den bu yana geliştirdiği ve iOS ile beraber akıllı telefon ve tablet pazarını domine ettiği işletim sistemi Android'in yeni sürümü resmen duyuruldu.

ART yapısı ve Material Design arayüz ile birlikte hem performans hem de görsel açıdan çok daha başarılı hale gelen Android 'in 5.1 Lollipop sürümü de resmi olarak duyuruldu.

Çoğunlukla performans, verimlilik ve iyileştirme odaklı olan Android 5.1 Lollipop , birkaç yeniliği de beraberinde getiriyor.

Açıklamalara göre Android 5.1 Lollipop ile birlikte, Android 5.0 Lollipop 'ta olmayan gerçek sessiz mod geldi. RAM yönetimi hatası düzeltildi ve geliştirmeler yapıldı.

Ani uygulama kapanması sorunu çözüldü.

Pil yönetimi geliştirildi

Wifi ile aşırı güç tüketimi sorunu giderildi

Kablosuz bağlantı sorunu giderildi

Ok Google sorunları giderildi

Bildirimlerdeki sorunlar giderildi

Materyal tasarım renkleri güncellendi

Resmi çift SIM kart desteği geldi

HD ses kalitesinde aramalar yapabilme ve aygıt koruması özellikleri geldi.

Buna göre Android 5.1 Lollipop ile birlikte Android 5.0 Lollipop 'ta yaşanan sorunlar ortadan kalkacak, taşıyıcı desteklediği takdirde HD ses kalitesinde aramalar yapılabilecek, şifrelenen verilen Google hesaplarında korunacak ve resmi çift SIM kart desteği kullanılabilir olacak.

Yani resmi Çift SIM kart desteğinin gelmesiyle birlikte, önümüzdeki dönemde çift SIM kartlı Nexus modelleri de görebilecekmişiz gibi görünüyor.

İlk etapta Endonezya 'dan başlanarak Nexus modelleri için yayınlanan güncelleme, muhtemelen önümüzdeki haftalarda ülkemizdeki Nexus kullanıcılarına ulaşacak.

Bakalım kullanıcılar Android 5.1 Lollipop 'u beğenecek mi? Yoksa yeni sürümleri birlikte yeni hatalarla mı karşılaşacağız?

ShiftDelete.Net

Kaynak: http://shiftdelete.net/android-51-res...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam