Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Anarşinin Bayraktarı Joker'in Gerçek Hikayesi Tüylerinizi Diken Diken Edecek!

Sanat
5.9bPAYLAŞIM

Konu en sevilen kötülerden biri olunca, daha fazla detay hiç rahatsız etmiyor. Asıl çıkış noktası bilinmemekle birlikte, bir Cracked.com editörünün altını çizdiği bu teori gerçek anlamda Joker hakkında büyük bir sayfa açıyor!

Öncelikle, Joker'i bilmeyen yok gibidir.

Tabii onu pek çok farklı şekilde gördük ama, belki de en akılda kalıcı olan 2008 yapımı The Dark Knight filmindeki haliydi.

Oscar ödülüne layık görülen performans, karakteri canlandıran Heath Ledger'ın çekimlerden sonra trajik biçimde hayatını kaybetmesiyle daha da önem kazanmıştı.

R.I.P.

Başlayalım. Joker her zaman gizemli ve geçmişi sırlarla dolu bir karakter olagelmiştir.

The Dark Knight'taki Joker de kendisiyle ilgili sürekli tutarsız hikayeler anlatarak, geçmişinin tam bir muamma olduğunun altını çizer. Ne yaptığı, nereden geldiği tamamen belirsizdir. Kimliği, kaydı, geçmişi yoktur. 

Nedir peki bizim Joker'in olayı?

Sıkı durun: Joker, aslında eski bir askerdi!

Bu teoriyi destekleyen birçok unsur mevcut. Söz gelimi Joker, film boyunca her türlü ağır silahı, bombayı, patlayıcı düzeneği ustalıkla kullanıyor.

Hareket halindeki bir tırdan, bir başka hareket halindeki aracı bazukayla vuruyor, üzerinde bir çanta dolusu el bombasını rahatlıkla taşıyabiliyor!

s18.photobucket.com

Joker, yine filmin bir sahnesinde "Ben ucuz zevklerin insanıyım" diyerek patlayıcılara ve askeri mühimmatlara gönderme yapıyordu.

Bunlar GTA nesline basit şeyler gibi gelebilir ama aslında o kadar da 'basit' değiller.

Ağır silah ve patlayıcı uzmanlığı, Googlelayarak öğrenebileceğiniz bir bilgi türü değil. İşin uzmanlarına göre bu silahları, düzenekleri kullanma ihtimaliniz, konuyla ilgili detaylı bir eğitiminiz ya da tecrübeniz yoksa imkansız seviyesinde!

Sadece bu da değil...

Filmin başındaki banka soygunu sahnesini hatırlayın. Her şey ne kadar ustalıkla planlanmıştı öyle değil mi? Ya da Joker'in vurulacağını anlayınca yalnızca içeri dalan otobüsün zamanlamasıyla hayatını kurtarması... Bütün bunlar askeri bir taktik uzmanlığına işaret ediyor gibi.

Ve filmde söylediği bir repliği mercek altına alalım...

"Yarın bir gazeteyi arayıp, bir mafya babası vurulacak ya da bir kamyon dolusu asker havaya uçurulacak desem, kimse paniklemez, çünkü hepsi 'planın parçasıdır'"

Şimdi söyleyince asker örneği dikkatinizi çekti öyle değil mi? Filmin atmosferiyle alakası olmayan bir örnek gibi bu. Kesinlikle bir maksadı var gibi görünüyor.

Ya Joker, bir patlama sonucu yüzüne şarapnel isabet etmiş bir asker idiyse... (Bu da yara izini açıklıyor tabii)

Ve patlamanın ardından 'travma sonrası stres bozukluğu' geçirerek bizim bildiğimiz Joker'in deliliğine git gide gömüldüyse?

Film boyunca Joker kendini plansız bir anarşist, kaos elçisi olarak sunmuştu ama, yaptığı eylemlerde tuhaf bir uyumluluk bulunuyordu.

Aslında Joker, Belediye başkanlarını, bölge savcılarını, polis komiserlerini, yani onu savaşa gönderip bu hale gelmesine sebep olan, devleti temsil eden herkesten, intikam alıyordu!

Bütün bunlar, tek bir kişinin bir tarafından uydurduğu bir şey değil. 2012 yılında serinin son filmi olan The Dark Knight Rises çıkmadan önce bir el kitabı yayınlanıyor.

Bu kitapta Joker'in olası geçmişleri arasında 'askerlik' de bulunuyor. Yani resmi olarak Joker'in geçmişte bir asker olması imkansız bir durum değil. 

Sizin Joker'in geçmişine dair tahminleriniz var mı? Yorumlarda belirtin!

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
baris-gursal

Jokerin mesleği piyadedir savaş sırasında aldığı yarayla askerliği bırakmak zorunda kalmış amacı buna sebep olan insanları öldürmek intikam almaktır Asker olduğunu her türlü silah kullanabildiğinden ve fillerdeki bazı sahnelerden anlamak zor değil

damla-gulbakan

Joker'ın hikayesini onu yaratan kişi (Bill Finger) dahi bilmiyor. Asıl amaç bu bilinmezlik zaten.

erkan-ertan1

Yeni Joker filmiyle bütün teorileriniz çöktü geçmiş olsun onedio :)

joker_52

Heath Ledger abimizle Joaquin Phoenix oynadığı bir mi sence? Joaquın oynadığında silah kullanmasını bilmeyen birisini görüyoruz ilk defa insanları öldüren Heath Ledger ise silah kullanması bilen neredeyse her silahtan anlayan birisi ve bombalarda da konuşlan joker hikayesi the dark knight a ait JOKER adında çıkan filme gelecek olursak 2 si de birbirinden bambaşka hikayelere mevcut benim favorim Heath Ledger...

canerckr89

aslında şu an gotham dizisi tekrar baştan yaratıyor herşeyi. Diziye göre belki bizim 50-60 yaş aralığında meyvesini verebilir. Jokerin ne kadar zeki olduğunu aslında ilk joker değil 2. joker olduğunu. waynin nasıl gölge birliğine katıldığını ve çıkmaya uğraştığını artık olarak jokerle waynin küçüklükten beri arkadaş olduklarını james gordonun dc'de ki önemini, penguen,bitch, fish money, bilmece adam, barbara neler yaptığını hepsini anlatıyor. Dizi ile yeni baştan karakterler yaratıp belki 10 sene belki 20 sene sonra sağlam olacak dc nin marvela nazaran çok başarılı işler yapacağının kanıtı olabilir. Diziyi herkese öneriyorum.

leocorte

Joker bir bilinmezliktir asıl amaçta budur. Bir insanın neler yapabileceği değil değersiz (varlığı bilinmeyen) birininde insanlar üstündeki negatif etkinin pozitif olarak tepmesidir. Joker insanoğlunun bir aynasıdır. İnsanlığın bazen hak ettiği bir vurgudur Joker. Ayrıca askerde değildir, Silahları kullanmak imkansız değildir. Taşrada tecavüzden doğan ve nüfusa kayıtlı olmadan yaşamını sürdüren birisi olarak nitelendirilebilir.

Görüş Bildir