Ameliyatsız, Operasyonsuz Çene Hattını Belirginleştiren ve Jawline Dolgusu Etkisi Yaratan Egzersiz: Mewing

-
Abone ol

Çene bölgesini operasyonsuz düzeltmek isteyenler için yeni bir trend var.

Son dönemin popüler estetik uygulaması jawline ve çene ucu dolgusu ile çenenin yüzdeki önemi daha iyi anlaşıldı.

Çene hattı belirginleştikçe gıdının kaybolması ve yüzün keskinleşmesi, kadın erkek fark etmeksizin çekiciliği artırıyor.

Pek çok kişinin doğuştan da çene problemlerine sahip olduğunu söylemek mümkün. Bu işlemlerin popülerliğinin en önemli sebeplerinden biri bu.

Bebeklik ve çocukluk çağındaki çene gelişimi doğru şekilde olmazsa ve doğru ortodonti tedavisi uygulanmazsa yetişkinlikte hem sağlık, hem estetik sorunlar yaşanabiliyor.

İngiliz ortodontist Mike Mew'in geliştirdiği "mewing" yöntemi; ameliyat, dolgu veya ortodonti tedavisi olmadan çene sorunlarını düzeltmeyi vaat ediyor.

Çene gelişmemesi, yutkunma sorunları, uyku apnesi ve hatta baş ve boyun ağrıları ile üst solunum yolu enfeksiyonlarının en önemli sebebinin dil pozisyonu sorunu olduğunu savunan Mike Mew'e göre doğru dil egzersizi ile bu sorunların üstesinden gelmek mümkün.

Peki mewing nasıl yapılıyor?

Mewing, aslında bir postür düzeltme egzersizi. Dil damağa yerleştirilerek çene güçlendiriliyor. Mike Mew'e göre modern dünyanın yeme alışkanlıkları ve yemekleri eski çağlara oranla çok farklı ve bu da çenelerin güçsüzleşmesine sebep oluyor. Giderek daha yumuşak yiyecekler yiyor, daha çok parçaya bölüyor ve daha az çiğniyoruz. Bu sebeple çene gelişmiyor. Mewing ile çeneyi çalıştırmak ve geliştirmek mümkün.

Yöntemin gelişimini henüz tamamlamamış çocuk ve gençlerde çok daha etkili olduğu düşünülse de, yetişkinlerde de işe yaradığı söyleniyor.

Sadece dili damağa yerleştirerek; bazen de nefes alma, yutkunma egzersizleri yapıp sakız çiğneyerek yapılan mewing egzersizinin sonuçları inanılmaz.

Dilin damağa yerleştirilmesi sadece çeneyi değil, tüm yüzü değiştiriyor.

View this post on Instagram

#меняювнешность Что делает наше лицо красивым?🙄 Если проанализировать лица привлекательных людей, то мы можем заметить одну закономерность — у всех у них горизонтально развитое лицо, а точнее — широкая, выдвинутая вперёд верхняя челюсть, или, так называемая максилла, которая и является ключом к достижению красоты. ⠀ Верхняя челюсть (максилла) в значительной степени влияет на привлекательность вашего лица. (2 фото) Она вплотную походит к глазницам и уходит довольно глубоко внутрь черепа. Размер, форма и расположение максилл напрямую определяет положение носа, глаз, скул, нёба, верхних зубов и даже нижней челюсти. Когда вы осознаете все значение этой важной кости, то начинаете понимать, как глупо, что люди заботятся только о выравнивании зубных рядов. Если у вас серьезный неправильный прикус, разного размера глаза, искривлённая носовая перегородка — это все следствие смещения максилл. Когда максилла выдвинута вперёд и вверх, она делает лицо чрезвычайно привлекательным. Выдвинутая вперёд широкая верхняя челюсть создаёт изысканную улыбку😁 И никогда увеличенныйе, накачанные губы не будут выглядеть естественно. Потому что верхнюю губу поднимает именно верхняя челюсть(маскила). Вся привлекательность лица зависит от неё💋 ⠀ Я занималась несколько месяцев специальной остеопатической техникой для лица и плюс ещё использовала мьюинг. И уже видно результат. Изменились глаза. Они стали более миндалевидными, а взгляд расслабленными. Челюсть верхняя выдвинулась вперёд, нижняя расширилась. Поэтому кожа подтянулась. Скулы стали выше. Исчезли подглазники. Губы стали шире, выше и обьемнее. Почти исчезла межбровная мимическая морщинка. Носогубный треугольник где теперь? Вы его видите? А ведь он уже на первой фотке начал появляться☹️. В целом лицо было уставшее😒, сейчас же оно расслаблено, приобретает 3d обьемы🤫🙈но работать над ним ещё и работать, а темболее над прикусом💪 Я очень рада, что нашла для себя самую крутую технику естественного омоложения, гармонизации лица и тела! Продолжение следует!.... #мьюинг #mewing #beauty #йогадлялица ##zubzazub #красотаспасетмир #пластика #подтяжка #филлеры #ботокс#нетботоксу

A post shared by Елена (@albertina_26) on

Sosyal medyada kısa sürede bir akıma dönüşen mewing ile çene hattı belirginleşiyor, ağız kenarı ve yanak çökmeleri önleniyor. Uyurken dil doğru konuma getirildiğinde ağız açık uyuma sorunu engelleniyor.

Yaşın ileri, problemin fazla olduğu durumlarda ağız içi aparatlar kullanılmadan faydalı olmayacağını savunanlar olsa da, düzenli yapıldığında faydasını gördüğünü söyleyen kişilerin sayısı oldukça fazla.

Çeneye yönelik bir yüz yogası yöntemi olan ve giderek popülerleşen mewing'in adını daha çok duyacağız gibi görünüyor.

Sizce denemeye değer mi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ocreatus

Dili damağa koyup nefes alıp sakız çiğneyelim ağzımız açık mi olsun mesela nasıl olsun?

aysn_aysn

Çok açıklayıcı bir yazı olmuş sağolun:S

avazargozalli

Yine eksik, boş bir yazı...

belissima89

nasıl yapılıyo yani iki cümle sölemişsiniz hiç anlaşılmıyo dili damaga koyup sakızmı cigneyelm nedir yani

nightwing-robin

İkinci resimdeki elmacık dolgusu değil mi ya_?

Görüş Bildir