Aman Dikkat! Ölümsüz "Anlar" Yakalamak İsterken Ölmeyin: 2015 Yılındaki 10 Selfie Ölümü

1.8bPAYLAŞIM

Selfie ya da sonradan türettiğimiz Türkçesiyle "özçekim" günlük hayatımızdaki en yaygın fenomenlerden biri haline geldi. İnsanların belki daha fazla beğeni almak belki de kusursuz ve sıra dışı selfieler çekmek istemesi ise ciddi tehlikeler yaratıyor hatta ölümlere yol açıyor...

Kaynak: https://terrific-top10.com/2016/05/05/to...

1. Trajik Bir Aşk Selfiesi (Ocak 2015)

Uzun mesafeli bir ilişki yaşayan çift ilk kez yüz yüze görüşmek üzere, Güney Afrika'daki Northcliff Hill'de buluştular. Çift aşklarını ölümsüzleştiren bir selfie çekmek isterken, talihsiz kadın 15m yüksekten düştü ve hayatını kaybetti...

2. Çılgın Gençlerin Ölüm Selfiesi (Ocak 2015)

Kosikala, Hindistan yakınlarında üç Hintli öğrenci, tam trenin en yakına geldiği "an"da selfie çekmek istediler. Ancak zamanlamayı ayarlayamayan gençler trenin altında kaldı.

3. Selfie Bağımlısı Genç Kızın Feci Ölümü (Mayıs 2015)

Anna Ursu, 18 yaşında selfie bağımlısı bir genç kızdı. Kuzey Romanya'da, kendisinin "nihai selfie"si olacak tehlikeli bir işe girişti. 

Bir trenin üzerine çıkan genç kız, ayaklarının trenin hemen üzerindeki elektrik tellerine takılması sonucunda, adeta bir "ateş topu"na dönerek, feci bir biçimde can verdi.

4. Moskova'da Ölüm Getiren Köprü Selfiesi (Temmuz 2015)

Rusya Devlet Üniversitesi Turizm Bölümü'nden mezun 21 yaşındaki genç kız Moskova'nın tarihi köprüsünde selfie çekmek isterken, köprüden düşerek hayatını kaybetti.

5. Ölüm Getiren Boğa Selfiesi (Ağustos 2015)

32 yaşındaki İspanyol David González Lopez, bir boğa festivalinde koşan boğalarla selfie çekmek isteyince, aldığı darbeler neticesinde hayatını kaybetti.

6. Tabanca Selfiesi (Eylül 2015)

ABD Houston'daki 19 yaşındaki Deleon Alonso Smith tabanca ile selfie çekmek isterken, kazara kendini vurdu ve hayatını kaybetti.

7. Tac Mahal Selfiesi (Eylül 2015)

Tac Mahal'i ziyaret eden bir Japon turist, görgü tanıklarının ifadesine göre, Kral Kapısı'nın önünde selfie çekmeye çalışırken, bilincini yitirdi, düştü ve hayatını kaybetti.

8. Gökdelen Selfiesi (Eylül 2015)

Vologda, Rusya'da yaşayan Andrey R,  yüksek binaların tepelerine çıkarak görseldeki gibi tehlikeli selfieler çekmesi ile tanınıyordu. 

Ancak akşam karanlığında çekmeye çalıştığı son selfiesinde kaydı ve hayatını kaybetti.

9. Bir Tren Selfiesi Daha... (Aralık 2015)

Rawalpindi, Pakistan'da tren yollarında çalışan 22 yaşındaki Jamshaid Khan hareket halindeki tren ile selfie yapmaya çalışınca hayatını kaybetti.

10. Uçurumdan Düşen Mühendislik Öğrencisi (Aralık 2015)

6 arkadaşıyla beraber Kolli Tepeleri'ne giden Prakash isimli mühendislik öğrencisi, selfie çekmeye çalışırken uçurumdan düşerek olay yerinde can verdi.

Sizin selfie ile aranız nasıl?

Ben hiç çekmiyorum.
Sadece mecbur kaldığımda.
Ara ara çekmeyi seviyorum.
Sık sık çekiyorum.
Bağımlıyım, en tehlikeli selfieleri bile çekerim.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
knbradley

ne sikindirik olum sekli la olmeye utanirim. oteki tarafta tsak gecerler insanla

dogank37

trenin üstünde ölen kıza üzüldüm kötü olmuş.

yoz-god

Böyle ölünür mü amk ya.Arkasından nasıl öldü dediklerinde ne diyecen amk. Cenazede gülenler falan. Böyle ölenin mezarıyla selfie yaparım ben

Gizli Kullanıcı

Siz çirkin olduğunuz için selfi çekemiyosunuz sonra da kıskançlıktan gelip buraya aptallar, salaklar diye yorum yapıyosunuz. Biraz empati kurun

respectmyauthoritah

Kardeş salaklar işte ne desinler..

Gizli Kullanıcı

Amman yesinler yesinler şeker yesinler Şu kız şu oğlana aşık desinler

respectmyauthoritah

Bu daha iyiymiş :D

Gizli Kullanıcı

umarım bu içerik şu selfie saçmalığını az da olsa azaltır..

emrec

He ya ülkenin yarısı bu yazıyı okuyup diğer yarısına haber verecek ve selfie tarihe karışacak :) yapmayın ya bitmez daha iyisi ve yeni bir trend çıkmadıkça bitmez. ayrıca saçmalık kelimesine de katılmıyorum anı ölümsüzleştirirken her zaman birinin eksik çıkması asıl saçmalık :) (selfie olayını abartanları hariç tutuyorum)

Gizli Kullanıcı

belki bir ihtimal :) abartanlardan bahsediyorum şurdayken ben, burdayken ben tiplerden :)

Görüş Bildir