Bir Dönem Yolu ''7 Numara'' Dizisine Düşmüş Günümüzün Sevilen 15 Oyuncusu

1.8bPAYLAŞIM

Bir dönemin en sevilen dizilerinden biri olan 7 Numara; Ali Atay'dan Engin Hepileri'ye, İlker Ayrık'tan Gürkan Uygun'a, Binnur Kaya'dan Demet Evgar'a bir çok oyuncunun, sektöre attıkları ilk adımlardan biri olmuş. Kültürel olarak birbirinden farklı yedi karakterin, bir şekilde bir arada kalma çabalarını anlatan dizi, hem atmosferiyle, hem de sevdiğimiz oyuncuların o ilk dönemlerindeki görüntüleriyle hepimizi, bir geçiş dönemi olan 90'ların sonu, 2000'lerin başına götürüyor...

1. Serdar Orçin (5. Bölüm / Cihan)

Barda, Behzat Ç, Muhteşem Yüzyıl gibi yapımlardan tanıdığımız Serdar Orçin, Ayten'in aşırı kıskanç, asistan sevgilisiydi.

2. Engin Hepileri (10. Bölüm / Vural)

Listedeki isimlerden en az repliği olanı Engin Hepileri, kızların okuldan arkadaşı Vural olarak karşımıza çıkmıştı.

3. Barış Hayta (18. Bölüm / Cenk)

Barış Hayta, Mustafa'nın yakın arkadaşı aynı zamanda Türkiye'nin sayılı hipnozcularından biri olan Cenk'ti. Cansu, Cenk'den öğrendiği yarım yamalak hipnoz bilgisiyle ortalığı fazlasıyla karıştırmıştı.

4. Asuman Dabak (22. Bölüm / Yönetmen Türkan)

Asuman Dabak, yönetmen rolündeydi. Yaptığı oyuncu seçmelerine Ayten, Rüya ve Armağan katılmış, film setine de  Zeliha ve Vahit'in yolu düşmüştü.

5. Demet Evgar (Yeliz)

Demet Evgar, Sabit'in çocukluk aşkı Yeliz'di.

6. İlker Ayrık (37. Bölüm/ Atakan - 62. Bölüm Kapkaççı)

İlker Ayrık, dizide iki farklı rolde karşımıza çıktı. İlki çaylak bir yönetmen yardımcısı olan Atakan, ikincisi ise bir kapkaççıydı.

7. Şeyla Halis

Şeyla Halis de İlker Ayrık gibi iki farklı rolde karşımıza çıkmıştı. 37. bölümde Yeliz'in ev sahibi, 44. bölümde ise mantıcıda Zeliha'nın yerine çalışmaya başlayan Seher karakterini canlandırmıştı.

8. Arda Öziri (45. Bölüm/ Adalet)

Yakışıklı oyuncu, Zeliha'nın planlarıyla, kızlarla görücü usulü tanıştırılmaya çalışılan İnşaat Mühendisi bir genç olarak karşımıza çıkmıştı.

9. Ali Atay (47. Bölüm/ Leo)

Uzun yıllar sonra, eski dizilerin sıcak hayran kitleleri gibi bir hayran kitlesine sahip olmayı başarabilen Leyla ile Mecnun dizisiyle zirveye çıkan Ali Atay da 7 Numara'ya yolu düşenlerden.  Ali Atay dizide Leo adında bir National Georgraphic fotoğrafçısını canlandırmıştı. Büyük bir yanlış anlaşılma sonucu, Ballıoğlu Mantı ve Çiğ Börek Salonu'nun National Geographic'de haber olmasını sağlamıştı.

10. Gürkan Uygun (52. Bölüm/ Radyocu Anıl)

Dikkatleri ilk kez Kurtlar Vadisi ile çeken, hatta akıllara Kurtlar Vadisi ile kazınan Gürkan Uygun 7 Numara'da bunun tam tersi bir karakterle karşımıza çıkmıştı karşımıza. Ayten'in radyocu eski sevgilisini canlandıran Gürkan Uygun, yayını bir saatliğine Ayten'e bırakmış ve başına büyük işler açmıştı.

11. Bülent İnal - Bülent Alkış (57. Bölüm / Refik - Mümtaz)

Daha sonra farklı yapımlarda da bir arada gördüğümüz Bülent İnal ve Bülent Alkış, ilk olarak 7 numarada bir araya gelmiş.

57. bölümde 7 Numara sakinleri haberciliğe soyunup kaçak inşaatlarla ilgili haber yapmaya çalışırken, yanlışlıkla çekmemeleri gereken bir görüntü yakaladılar. Bülent İnal ve Bülent Alkış yani  Mümtaz ve Refik bu çekmemeleri gereken görüntülerin peşine düşen hatta bu görüntüler için büyük miktar paralar teklif eden iki gazeteciyi canlandırmıştı.

12. Mustafa Üstündağ (62. Bölüm/ Hırsız)

37. bölümde gördüğümüz İlker Ayrık, 62. bölümde Mustafa Üstündağ'la birlikte bir kez daha karşımıza çıkmıştı. İkili ilk olarak Zeliha'nın çantasını çalıyor, daha sonra Mustafa Üstündağ bir planla, Zeliha'nın yumuşak kalbini kullanarak daha büyük bir hırsızlığa girişiyordu. İkili yüzünden ev halkı büyük bir vurgun yemişti.

13. Atılgan Gümüş (67. Bölüm/ Kunter)

Ayten'in sevgililerinden biri ve Evren'in iş ortağı olarak karşımıza çıkmıştı başarılı oyuncu. Kejans adında, batmak üzere olan bir reklam şirketleri vardı. Yaratıcı yalanlarıyla ve sevimliliğiyle bir kaç bölüm rol almıştı.

14. Binnur Kaya (85. Bölüm/ Hürrem)

Türkiye'de komedi denince akla ilk gelen isimlerden olan Binnur Kaya'nın, en yakıştığı dizilerden biri olmuş 7 Numara. Bir akıl hastası olan Hürrem karakterini canlandırmıştı.

15. Yurdaer Okur (85. Bölüm / Psikolog Kaan)

O da Ayten'in eski sevgililerinden biriydi. Zeliha depresyona girdiğinde Ayten onu yardıma çağırmıştı.

BONUS : Beyazıt Öztürk (37. Bölüm)

Beyazıt Öztürk dizide herhangi bir rolde oynamamış, kendisi olarak karşımıza çıkmıştı. 3. Köprü yapımına karşı düzenlenen çevreci bir eylemde görev almış, kızlara imza vermişti :) .

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
musikisinas-don-vito

Gürkan Uygun 52. değil de 51. bölümde oynamış.

tc-ahmet-ozan-sen

Mustafa Üstündağ ayrıca; 30. bölümde Sabit'in bekçi olduğu fabrikanın kıdemli bekçisini oynuyordu. Atıklarıyla yakınlarda oturanları zehirleyen fabrikatör ise Kavak Yellerinin Salih amcası Tayfun Sav'dı. Yine bir dönemin popüler oyuncularından Damla Özen; ilk bölümlerde kızlarla oğlanlara uzlaşı telkinlerinde bulunan Fidan'ı oynuyordu. Kim bilir; belki Ruhi Sarı (Satılmış) erkenden ayrılmasa Recep'le çıkacaktı; çünkü Meryem ilk başta Satılmış'la sözlenecekti. Ha bir de; Sabit'in sonradan görüp sevdiği Seher'i Ahu Türkpençe oynamıştı.

tc-ahmet-ozan-sen

İlaveten; Bizimkiler'in Ergun Bey'i Erdinç Dinçer, Çocuklar Duymasın'ın anneannesi Ayşen Tekin ve yine Çocuklar Duymasın'da İsmail'in babası Ercüment Balakoğlu (üçü de rahmetli oldu bugün) bölüm oyunculuğu yaptılar. Ayşen Tekin Armağan'ın teyzesini, Erdinç Dinçer Evren'lerin ev sahibi veya müşterisini, Balakoğlu da Sabit'le Recep'in babaları Galip emmiyi oynadılar.

oykukinaci

Ve o köprü yapıldı... (BONUS)

elif-demirci7

herkes Ayten'nin eski sevgilisi maaşallah.

haralagurele

hababam sınıfı müziği gibi 7 numara giriş müziği de içime neşe dolduruyor.

Görüş Bildir