Görüş Bildir

etiket Alevler Kontrol Altına Alındı: Fethiye'deki Yangında Molotof Kokteyli İddiası

Haberler
> Alevler Kontrol Altına Alındı: Fethiye'deki Yangında Molotof Kokteyli İddiası

Gece geç saatlerde Ölüdeniz Mahallesi Ocakköy mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan yangın ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, yangını 4 kişinin molotof kokteylleri ile çıkardığı yönünde iddialar olduğunu söyledi.

Ölüdeniz Mahallesi Ocakköy mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.

Ölüdeniz Mahallesi Ocakköy mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.

Rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan yangına ekipler, karadan müdahale etti. Yöre halkı ile tatilciler de söndürme çalışmalarına destek verdi.

Bölgeden görüntüler 👇

Yangın kontrol altında

Yangın kontrol altında

Uzun uğraşlar sonucu yangının kontrol altına aldığını belirten Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 'Ovacık bölgesinde şu an yangın kontrol altına alındı. Tüm yurttaşlarıma ve can hıraş çalışan bütün personellere teşekkür ederim.' ifadelerini kullandı.

Molotof kokteyli iddiası

Molotof kokteyli iddiası

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Ölüdeniz mahallesinin Ovacık Mevkii'ndeki orman yangınını 4 kişinin molotof kokteylleri ile çıkardığı yönünde iddialar olduğunu söyledi. Başkan Karaca, Türkiye'nin 66 noktasında orman yangınlarının devam ettiğini belirterek, 'Yangınların sabotaj olduğunu düşünüyoruz. Buradaki yangını 4 kişinin molotof kokteyler ile çıkardıklarını söyleyenler oldu. Etraf çevrildi ve şüphelileri arama çalışması sürüyor. Oteller bölgesinde yangın kontrol altına alındı. Alevler Kayaköy mahallesine doğru ilerliyor. Gece olmasından dolayı helikopterlerin müdahale etmesi mümkün değil. Yangını söndürmek için herkes canla başla mücadele veriyor. Bir daha bu üzücü olayların yaşanmamasını temenni ediyorum' dedi.

Öte yandan, yangın söndürme çalışmaları sırasında bir vatandaşın dumandan etkilendiği ve olay yerindeki ambulansta müdahale edildiği öğrenildi.

Belediye Başkanı Karaca'dan nöbet çağrısı

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, halka çağrıda bulundu. Twitter'dan paylaşım yapan Alim Karaca, 'Yangına karşı tüm Fethiyeli yurttaşlarımı ormanlık alanlarda nöbete davet ediyorum. Değerli yurttaşlarım sizden ricam: Herkes dikkatli olsun, kendi bölgesindeki şüpheli durumlarda derhal yetkili mercilere haber versin. Gece boyu nöbeti bırakmayalım.' notunu düştü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
150
74
19
10
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Engin

Ordumuzun tüm illerimizde ormanlarda nöbet tutmaya başlaması gerekiyor. Terörist saldırı olduğu besbelli. Yok kozalakmış da güneş ışığıymış da doğal yangınmı... Devamını Gör

nzylmz

Acaba amaçları bu mu diye düşünmeden edemiyor insan. İcimde bi huzursuzluk yok degil. Kesinlikle bi plan başladı sanki

Tilbe Gündüz

Bütün bu haberler üzerine küresel ısınmadan oluyor, ne saldırısı falan saçmalamayın diye sallayanlar vardı. Güneşin çalıları tutuşturması, yok efendim şişele... Devamını Gör

Tilbe Gündüz

Ya bırak Allah aşkına, söyleyecek hiçbir şeyin kalmadı geri vites yaptın şu anda. Biraz kendine dön, düşün, muhakeme yap dilerim. İyi geceler, iyi peşi sıra ... Devamını Gör

Hilal

Lan kim yakıyor doğamızı Allah cümle ceddini perişan etsin! Doğa lan bu! Nice canlı cayır cayır yanıyor Allah belanızı versin lan hepinizin!