Görüş Bildir
Haberler
Akşener, Hükümeti Uyardı: 'Millet Enflasyona Mahkum Ediliyor, Sanayici İflasa Sürükleniyor'

Akşener, Hükümeti Uyardı: 'Millet Enflasyona Mahkum Ediliyor, Sanayici İflasa Sürükleniyor'

İran'dan Türkiye’ye gelen doğalgaz akışının kesintiye uğraması nedeniyle sanayinin doğalgaz kullanımı kısıtlanmıştı.

İmalat sanayindeki enerji sorunuyla birlikte 21 Ocak’tan itibaren fabrikaların kullandığı doğalgazda yüzde 40 oranında kısıtlamaya gidilmişken, TEİAŞ da Türkiye’deki tüm Organize Sanayi Bölgeleri'nde (OSB) elektrik kısıntısı uygulanacağını duyurmuştu.

Yaşanan krize ilişkin muhalefet sosyal medya hesabından uyarılarda bulundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yaşanan krize ilişkin sosyal medya hesabından uyarılarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ''BOTAŞ hâlen sanayi tesislerine tam olarak gaz ulaştıramadı. Bu liyakatsizlik; hem faturaları yükseltip milletimizi enflasyona mahkum ediyor hem de sanayiciyi iflasa sürüklüyor. Madem yönetemiyorsunuz; getirin sandığı, biz gelelim, memleketi hakkıyla yönetelim'' dedi.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak ise, ''Şimdi öğreniyoruz ki Tuz Gölü’ndeki depolarda 3-5 günlük gaz kalmış ve maalesef önümüzdeki kış çok sert geçecek'' dedi.

Konuya ilişkin konuşan Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar, ''Bu sektörlerin sekteye uğraması, ülke çağında büyük bir tedarik sıkıntısını beraberinde getirebilir. Ayrıca ülkede üretimin durması toplumda infiale neden olmakla birlikte stokçuluğu da körükleyebilir. Unutulmamalıdır ki bu tip belirsizlikler enflasyonda telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir'' ifadelerine yer verdi.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir...

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
7
3
2
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
demet saygılı

Bize farklı bir bilgi gelmişti...şahlandık ve almanya bizi kıskanıyor şeklinde...

Bozkurt

AKPutperestler bu haftayı İmamoğlu ile geçiştirmeye çalıştı. Haftaya Allah kerim artık. Daha Ocak-Şubat faturaları gelmedi. Sıkıntı büyük.

RaRaRa

Ölmüş ve kurtlanmış bir millete bir şey anlatamazsınız çabalarınız boşa