AKP'li Mahir Ünal'dan Sonra Netflix'ten de Açıklama Geldi: 'Türkiye’deki Üyelerimize Bağlılığımızı Sürdürüyoruz'

 > 
12PAYLAŞIM

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Netflix tartışmaları hakkında, "Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix'in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum" açıklamasını yaptı. Konuyla ilgili açıklama yapan Netflix ise "Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Netflix tartışmaları hakkında sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yaptı.

"Netflix Turkey ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmî düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü" diyen Ünal açıklamasında şunları söyledi:

"Daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum"

"Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix'in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum."

Netflix'ten de açıklama geldi: "Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz"

Webrazzi'de yer alan habere göre, Netflix'in Türkiye'den çekilme iddiasıyla ilgili en önemli açıklama ise biraz önce Netflix'in kendisi tarafından yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz."

Cüneyt Özdemir, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda Netflix ve AKP arasındaki pazarlığın restleşmeyle sonuçlandığını ve Netflix’in Türkiye’deki dizi çekimlerini durdurduğunu iddia etmişti.

Netflix'in RTÜK Sansürü Nedeniyle Türkiye'den Çekileceği İddiaları Gündemde - onedio.com
Netflix'in RTÜK Sansürü Nedeniyle Türkiye'den Çekileceği İddiaları Gündemde - onedio.com

İddiaların ardından Beren Saat de duruma tepki göstermişti

Beren Saat'ten 'Netflix Eşcinselliği Özendiriyor' Sorusuna Cevap: 'Siz Bastırsanız da Bir İnsanın Cinselliği Sadece Onu İlgilendirir' - onedio.com
Beren Saat'ten 'Netflix Eşcinselliği Özendiriyor' Sorusuna Cevap: 'Siz Bastırsanız da Bir İnsanın Cinselliği Sadece Onu İlgilendirir' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir