Görüş Bildir
Haberler
AKP'nin Ankara Adayı Özhaseki: 'Allah Bir Sahip Gönderdi, O da Tayyip Erdoğan'

etiket AKP'nin Ankara Adayı Özhaseki: 'Allah Bir Sahip Gönderdi, O da Tayyip Erdoğan'

Emre Ordu
19.01.2019 - 01:36 Son Güncelleme: 19.01.2019 - 09:09

AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki tartışma yaratan ifadeler kullandı. Eski Fazilet Partisi milletvekili ve şu anda Malezya Büyükelçisi olan Merve Kavakçı üzerinden örnek veren Özhaseki, Türkiye'de laiklikle ilgili endişelerin yersiz olduğunu ifade etti. Özhaseki, 'Bu kötülüklerin üzerinden gelecek kimse yoktu, Allah bir sahip gönderdi, o da Recep Tayyip Erdoğan' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

DHA'nın aktardığına göre, AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, partisinin Çankaya genişletilmiş ilçe yönetim toplantısına katıldı. Merhum Başbakan Adnan Menderes’in Yassıada’da yaşadıklarını hatırlatan Özhaseki, 'Bu vesayet rejimini Rahmetli Ecevit, Demirel, Özal, Erbakan herkes biliyordu ama bunun canına okuyacak bir yiğit yoktu memlekette. Recep Tayyip Erdoğan geldi, bu askeri vesayet rejimini bitirdi, yerle bir etti' dedi.

"Laiklik tehlikeye girdi mi?"

"Laiklik tehlikeye girdi mi?"

Fazilet Partisi eski milletvekili Merve Kavakçı’yı anımsatan Özhaseki şöyle konuştu:

'Rahmetli Başbakan eli ayağı titreyerek, ‘Bu hanımefendiye haddini bildirin’ diye bağırıyordu. Niye? Laiklik tehlikeye düşüyordu. Şimdi bu benim hakkım değil mi? Meclis’teki hanım kardeşlerimizin yarısının başı açık, yarısının kapalı. Laiklik tehlikeye girdi mi? Cumhuriyet'e bir şey oldu mu? Emin olun kardeşlik, birlik, beraberlik oldu. Bu kötülüklerin üzerinden gelecek kimse yoktu, Allah bir sahip gönderdi o da Recep Tayyip Erdoğan. Allah uzun ömürler versin. İktidarlar iş başına geldiklerinde kim iş başına getirmişse onlara hizmet ederler. Para babaları getirmişse adamın birinci işi o para babalarına hizmet olur, mafyalar getirmişse onlara hizmet olur, basın yayın organları getirmişse onlara hizmet olur. Millet getirmişse millete hizmet olur biz işte bunu yaptık.'

Özhaseki'nin sözleri sosyal medyada da geniş yankı buldu...

Özhaseki'nin sözleri sosyal medyada da geniş yankı buldu...
İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
557
286
88
24
18
14
11
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın