Görüş Bildir
Haberler
AKP'li Cahit Özkan 'Asgari Ücret 4 Bin Lira Olacak mı?' Sorusuna Cevap Verdi

AKP'li Cahit Özkan 'Asgari Ücret 4 Bin Lira Olacak mı?' Sorusuna Cevap Verdi

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, katıldığı televizyon programında 2022 asgari ücret zammı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Asgarin ücretin 4 bin lira olacağına dair sinyaller vardi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TGRT Haber ekranlarında 2022 asgari ücret zammının 19 yıllık AKP iktidarı dönemindeki en yüksek zam olacağını söyledi.

Cahit Özkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Cahit Özkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'Bugüne kadar ortalama olarak enflasyon artışının yaklaşık yüzde 50 üzerinde asgari ücrette zamla bugüne kadar getirmişiz. 2002’den bugüne kadar asgari ücret ne kadar, enflasyon ne kadar bu dikkate alındığı zaman yıllık enflasyon ortalaması yüzde 10 ise yüzde 15 , yüzde 15 ise yüzde 22 buçuk-23 oranın biz zam yaparak getirmişiz.

Biliyorsunuz asgari ücret komisyonu toplandığı zaman bu noktada bir taraftan bakanlık, sendikalar TÜİK’in verileri ve bütün emtia fiyatlarındaki değişiklik dikkate alınarak masaya yatırılıyor.

Bu noktada vatandaşın refahını artıracak, kur karşısında erozyonu ortadan kaldıracak bir rakam olacaktır.'

'Zam en üst seviyede olacak'

'Zam en üst seviyede olacak'

'Orada da görülecektir ki inanın belki de, 2002’den bugüne kadar AK Parti hükümetlerinin enflasyonun yüzde 50 üzerinde zam verdiğini az önce ifade ettim buradan elde edebileceğimiz sonuç şudur, inşallah 19 yıllık dönemde ortaya koymuş olduğumuz asgari ücret zammının en üst seviyede belirlendiği bir zam olacağını buradan ifade edebilirim.'

Asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret ne kadar olacak?

'Asgari ücret 4 bin lira olacak mı?' sorusu üzerine Özkan, 'Bu dediğiniz anlattıklarımızdan çıkabilecek sonuç, belki bu tarafları gösterebiliyor. Endişe etmeyin diyorum' diyerek cevap verdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
38
19
13
7
7
4
3
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
cinnet is coming

önce türkiye inandırma enstitüsü (TÜİK) adam gibi en az %50 olan enflasyonu doğru açıklasın. sonra yıllardır düşük gösterilen enflasyonla cebinden çaldığınız... Devamını Gör

Bozkurt

Yani 96 lira olan ay çiçek yağı, 4000 liralık zammınıza kadar ne olur onu tartışalım bence.