Görüş Bildir
Haberler
AKP Eski Milletvekili: 'Bir Felaketin Kıyısındayız'

AKP Eski Milletvekili: 'Bir Felaketin Kıyısındayız'

AKP eski milletvekili Aydın Ünal 'Bir felaketin kıyısındayız' diyerek bir dizi uyarıda bulundu. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

AKP eski milletvekili ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal, ekonomiye dair bir dizi uyarıda bulundu. 'Bir felaketin kıyısındayız' diyen Ünal, tavsiyelerini madde madde şöyle sıraladı: 

1. Danışman, kurul vs gibi dış aktörler derhal devre dışı kalmalı, tüm yetki, inisiyatif, sorumluluk Ekonomi bakanına (geri) verilmelidir. Ekonomiye ilişkin sadece bakan, özgürce açıklama yapmalıdır.

2. Merkez Bankası Başkanı derhal değiştirilmeli, gerektiğinde itiraz edebilecek, cesur, dirayetli, bağımsızlığını her şart altında koruyacak bir isim Merkez Bankası Başkanı atanmalıdır.

3. Cumhurbaşkanının ekonomiye ilişkin açıklamaları, Bakan ve yeni Merkez Bankası başkanına danışılarak titizlikle hazırlanmalı, “savaş” gibi kavramlardan uzak, güven veren açıklamalar yapması sağlanmalıdır.

4. Durumun vehameti ortadadır. Böyle bir dönemde susan herkes sorumludur. Bir şeylerin yanlış gittiğini söylemek yetki, makam, söz sahibi herkesin vazifesidir. Doğruya çağırmak, uyarmak için herkes elini taşın altına koymalıdır.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
30
17
13
8
2
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Rendan34

Bu tarz açıklamaları da hep akp ESKİ milletvekili, akp ESKİ bakanı felan yapıyor. Şimdikiler de istifa ederse, aynı açıklamaları onlardan da duyabilirsiniz.

sorun

Gemiyi ilk fareler terk edermiş...