Ahlaksızlıkta Yepyeni Bir Boyut... Atatürk'e Hakaret Videosu ile Başlayan "ODTÜ'lü Safiye" İftirası!

-

Artık ne kadar "şaşırmıyoruz" desek de; bu kadar ayan beyan iftira, pişkinlik ve kötülük her seferinde daha da yeni bir boyut kazanarak bizi dehşete düşürmeye devam ediyor. 

Dün gece muazzam bir iftiranın eşiğinden dönüldü.

Hepinizin de çoktan duymuş olduğu üzere, sosyal medya son iki gündür bu hakaret videosuyla çalkalanıyor.

Anıtkabir'de Atatürk'e Hakaret Etmişti: Safiye İnci Ankara'da Gözaltına Alındı - onedio.com
Anıtkabir'de Atatürk'e Hakaret Etmişti: Safiye İnci Ankara'da Gözaltına Alındı - onedio.com

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e böyle cesurcasına hakaret ederek video çeken genç kadın; işin bu kadar büyüyeceğini muhtemelen tahmin etmiyordu. Nitekim cesaretini bu varsayımdan aldığı açık. Ama işler sandığı gibi gitmedi, sosyal medya kullanıcıları bu işin peşini bırakmadı ve genç kadın önce özür videosu çekti, ardından da gözaltına alındı.

Özür videosu sosyal medyadaki tepkileri sakinleştirmeye yetmedi. #SafiyeinciTutuklansın etiketi Twitter'da en çok konuşulanlar listesine girdi.

Gözaltına alındığı gibi de, Safiye İnci isimli şahıs bu sabah itibariyle tutuklandı.

Tutuklanmasına tutuklandı ama... Tüm tartışmaların arasında apayrı bir mesele çıktı! Safiye İnci'nin kimliği!

Yüzü ve ismi gayet biliniyor olsa da, bir takım sosyal medya oluşumları bu durumu siyaset malzemesi etmek adına, biraz da "her gördüğüne inanan" kitleyi arkalarına alarak feci şekilde manipüle ettiler.

Facebook gruplarından çıkan ilk iddiaya göre, Safiye İnci aslında gerçekten çarşaflı bir kadın değildi. O bir provokatördü.

Yani insanları manipüle etmek, gaza getirmek için olmadığı biri gibi davranarak video çekiyor; böylece çarşaflı - muhafazakar kesimi zan altında bırakıyordu. Videoda geçen "Tayyip Erdoğan'ın b*ku olamaz" lafı, aslında Tayyip Erdoğan destekçilerini kötü göstermek amaçlıydı.

Yani bu yukarıdaki iddialar, tamamen Facebook gruplarından çıkan kaynaksız, temelsiz söylentiler.

Hemen bir profil dahi oluşturuldu. Safiye İnci aslında bir ODTÜ öğrencisiydi!

Hemen bir profil dahi oluşturuldu. Safiye İnci aslında bir ODTÜ öğrencisiydi!
Hemen bir profil dahi oluşturuldu. Safiye İnci aslında bir ODTÜ öğrencisiydi!

Malum, ODTÜ bu ülkede adeta muhalefetin simgesi. Böylece aslında Safiye İnci'nin muhafazakar kesimden olduğu değil, ODTÜ'den yani muhalif tayfadan olduğuna inanılacaktı.

Tam tamına üç farklı kadının fotoğrafı kullanıldı!

Tam tamına üç farklı kadının fotoğrafı kullanıldı!
Tam tamına üç farklı kadının fotoğrafı kullanıldı!

Birbirlerine hiçbir şekilde benzemeyen bu kadın suratlarına, büyük bir kitle derhal inandı ve İnternet'in her yerinde; Instagram'dan Twitter'a kadar her yerde paylaşım aldı!

Ayrıca kadınların "açık" giyimleri sebebiyle ağıza alınmayacak iğrenç hakaretler de ayan beyan yapılıyordu.

Bu kaynaksız, temelsiz, iğrenç iftiralara sıradan sosyal medya kullanıcısı vatandaşların inanması bir yana dursun; Melih Gökçek dahi inandı ve paylaştı!

Binlerce, yüz binlerce takipçili hesabından bu hiçbir şekilde teyitlenmemiş olan bilgiyi bir hakikatmiş gibi sundu. Hem de yıllarını siyasete vermiş, ülkenin başkentini yıllarca yönetmiş bir insan olarak...

Kendi fotoğrafının Safiye İnci adıyla paylaşıldığına şahit olan ilk fotoğraftaki genç kadın, bu rezilliği derhal afişe etti!

Bunun üzerine Melih Gökçek özür dileyerek paylaşımı sildi. 

Fakat daha yüzbinlerce paylaşım İnternet'te dolaşıyordu. Melih Gökçek gibi çok takipçili bir siyasinin bile teyitlemeden paylaşmakta beis görmediği bu iftira; Tuğçe Maden tarafından afişe edilmeseydi ne olacaktı peki?

Ya Tuğçe, İnternet kullanmayan biri olsaydı? Bu işin sonu canının tehlikeye girmesine kadar dahi gidebilirdi.

Tuğçe Maden, Haluk Levent'in AHBAP isimli yardım organizasyonuna koşturan ışıl ışıl bir gencimiz.

Eğitimli, saygılı, medeni, çiçek gibi bir insan. Bir gün uyandığında; İnternet'in her köşesinde kendisine atılan korkunç iftira ile yüz yüze kalıyor! Kabus gibi!

Tuğçe hemen hemen paylaşım yapan her hesaba uyarı gönderdi. Bu hesaplar ise özür dilemeye bile tenezzül etmeden "ortadan kayboldular".

Genelde kimler tarafından yönetildiği bilinmeyen "Troll" hesaplardı.

Tuğçe bu işin peşini bırakmamaya kararlı. Umuyoruz ki bu iğrenç karalamayı yapanlar hakettikleri cezayı derhal alırlar.

Kısacası, muhalif görüşlü insanlara itelenmeye çalışılsa da; şu bir gerçek ki ülkemizde Atatürk'e ayan beyan hakaret etmekten çekinmeyen büyük bir kesim var.

İşte bu yüzden rahatça video çekilmeye cesaret bulundu, işte bu yüzden aslında Safiye İnci'nin bir "troll" olmadığını her kesim içten içe biliyordu. 

Bir kesimi iftira ile karalamak yerine kendi içinizde özeleştiri vererek bazı hatalarla yüzleşmek daha doğru olmaz mı?

"Başkalarının oyunları" diye servis edilmeye çalışılan olay bize şunu öğretti...

İnternet'te gördüğünüz her görsele inanmayınız. Hayatınızın bir gecede kararması, sabah evden çıktığınızda hiçbir şeyden haberiniz dahi yokken "provokatör" diye üzerinize saldırılması dahi söz konusu olabilir ve her şey Paint üzerinde hazırlanmış sahte bir görselin Facebook'ta yayınlanmasına bakar. 

"Büyük oyunu görmek" sandığınızdan kolay olmayabilir.

Büyük geçmiş olsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulcin-akhan

En güzel Mustafa Kemal Atatürk sözleri

coldeki-kutup-ayisi

KENDİ TARİHİNİ OKUMADAN SADECE KULAKTAN DOLMA BİLGİLER İLE ÖĞRENEN CAHİL KESİME BU SÖZÜM ; ATATÜRK E DİN İLE İLGİLİ LAF ATACAK ADAM DAHA ANASINDAN DOĞMADI.BUYRUN SEBEBİNİ DE AÇIKLAYAYIM : 1) ATATÜRK ZAMANINDA HERKES OKUSUN DİYE ELMALILI HAMDİ YAZIR A KURANIN TÜRKÇE MEALİNİ HAZIRLATIP ANADOLUNUN HER TARAFINDA DAĞITTIRMIŞ BİR ADAMDIR.2) YUNANLILAR ASKERİMİZ SÜLEYMAN FETHİ BEYİ ŞEHİT ETTİKTEN SONRA ATATÜRK RAHMETLİ İÇİN HER İLDE SELA OKUTMUŞTUR. SİZİN ANLAMADIĞINIZ NOKTA BURASI "ATATÜRK DİNE DEĞİL , DİNİ KENDİ ÇIKARLARINA KULLANAN YOBAZLARA KARŞIYDI". ÇOK GERİYE GİTMENİZE GEREK YOK 15 TEMMUZ 2016 YI HATIRLAYIN BAKALIM KİMİN YÜZÜNDEN OLDU O OLAYLAR , DİNİ KULLANIP ÜLKENİN HER KURUMUNU ELE GEÇİREN BİR YOBAZ YÜZÜNDEN DEĞİL Mİ ? OLAYLARI İYİ DÜŞÜNÜN ARKADAŞLAR ,ARAŞTIRIN , OKUYUN , ÖZELLİKLE YOUTUBE DA RAMAZAN YETGİN HOCANIN TARİH VİDEOLARINI BAŞTAN SONA İZLEYİN ŞİDDETLE TAVSİYEMDİR.

panda-slothful

o çarşafı Kur'an'da göster... gösteremezsen senin o kıllı g'tünü atlar, eşekler s*ksin. böylesi karşıma çıkmıyor ki... ahh ahh...

destanyazan

Onların aleyhinde olan her şey bir oyun, dış güçler, vs... Zira onlar sütten çıkmış ak(!) kaşıklar ve asla içlerinde kusurlu insan yok... Seçim zamanı RTE 'ye oy verecek olan bir abiyle sohbet ettim, söyledikleri şunlar; "Bu ülkeyi bölmek istiyenler Tayyip Erdoğan gitsin istiyor. Zaten bu ülkeyi Tayyip Erdoğan yönetmiyor. 1.000 yıldır bu ülkeyi ak sakallılar yönetiyor. Onlar sayesinde bu ülke ayakta kalabildi. Başkası gelirse ak sakallılar da etkisiz hale gelir" dedi. O an anladım ki ekonomiden, tarımdan, eğitimden, teknolojiden, bilimden boşuna bahsetmişim...

coldhearted

Yüz ölçümü 510.100.000 km² olan dünyaya sığamadık. Kimisi ölen insanın arkasından ağzına geleni söylüyor, kimisi kadınlarla ilgili problemini (problem neyse artık) hala çözememiş. Taciz, tecavüz, hakaret, küfür gırla. Bir umut "insanca yaşamayı öğreneceğiz elbet" diyorum ama yok arkadaş yok, yapabildiğim tek şey kendi adıma utanmak. Gelelim osmnn_61 denen mayası bozuk şerefsize. İslamiyetin arkasına saklanıp, ölmüş insana ayrı, kadınlara ayrı hatta kendini doğuran anasına bile dolaylı yoldan ayrı hakaret edebilen bir oluşum. Kuran ve küfrü aynı cümlede okurken ben utandım. Bu kuduz köpek yazarken utanmamış. Cidden sonumuz hayra alamet değil, Allah sonumuzu hayır etsin. Saygılar.

Görüş Bildir