Görüş Bildir

Ağrı'dan Bir Fotoğraf: ‘Tezekli’ Eğitim

Haberler
> Ağrı'dan Bir Fotoğraf: ‘Tezekli’ Eğitim

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine 11 kilometre uzaklıktaki 5 derslikli Atabakan Köyü İlkokulu’nda öğrenciler, ısınmak için okulda kömür olmasına rağmen ’tutuşturacak odun yok’ diyerek sobada yakmak için her sabah evlerinden tezek getiriyor.

Doğubayazıt- Ağrı karayolu kenarında, 80 hane 750 nüfuslu Atabakan Köyü’nde bulunan 77 öğrencili ilkokulda, 5 öğretmen görev yapıyor.

35 yıl önce yapılan okulda lavabo ve tuvalet yok, her taraf dökülüyor. İçme suyu bidonla taşınıyor, öğrenciler tuvalet için öğretmenlerinden izin alıp evlerine gidiyor.

Hava sıcaklığı çoğu zaman sıfırın altında seyrederken, öğrenciler okulda ısınma sorunu yaşıyor. Milli eğitim okula kömür göndermiş ama tutuşturacak odun verilmediği için yakılamıyor. Bu nedenle nöbetçi öğrenciler her Sabah evlerinden getirdikleri tezekle sobaları yakıp diğer öğrenciler gelmeden sınıfları ısıtıyor. Ancak soba iyice yandıktan sonra kömür atılabiliyor.

Okulda yaşanan su ve tuvalet sorununun yanında, bir de tezekle ısınmaya tepki gösteren veliler ise yetkililerden yardım istedi.

AĞRI / DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
gri gandalf

benim yaşadığım beldede kira bile vermediği lojman camiye uzak diye -ki mesafe en fazla 300 metredir- beldenin muhterem vatandaşları topladıkları para ile im... Devamını Gör

Sinan G.

valla sonuna kadar dogru söylüyorsun.

Narki

Bu veya başka bir köy okulumuz için yapılan tüm yardım etkinliklerine karşıyım!.. Yeter artık devlet zihniyetinin bizim gibi vicdanlı insanları sömürmesi! Bu... Devamını Gör

Narki

14 yaşındaki bir cocugu mitinge yuhalatan bir zihniyetin kalkıpta köy okullarına yardım edeceğini düşünmek saflıktan başka birşey olmaz artık. Mesajımda da d... Devamını Gör

hemsire

Doğudaki bir çocuğun istanbuldaki bir çocukla eşit olamaması ne kadar acı..