Burası Bir Kreş: Ağlayan Çocuğu Nefessiz Bırakarak Susturmaya Çalışan 'Çocuk Gelişimi Uzmanı'

 > -
Abone ol

Ankara, Etimesgut'taki bir kreşte kaydedildiği belirtilen görüntüler, izleyenleri hayrete düşürdü. "Çocuk gelişimi uzman öğreticisi" olduğu belirtilen bir kişi, ağlayan küçük bir çocuğun ağzını kapatıp, vücudunun bir bölümüyle üzerine abanarak çocuğu  susturmaya çalıştı.  Milli Eğitim Bakanlığı, olayla ilgili  inceleme ve soruşturma başlattı. Bakanlıktan yapılan açıklamada işine son verilen görevlinin "son birkaç hafta içinde ailevi sıkıntılar yaşadığı, kurumdan izin almadan öz yeğenini kuruma getirdiği, video görüntülerindeki çocuğun da yeğeni olduğu" vurgulandı. 

Kreşteki başka biri tarafından gizlice çekilen görüntülerdeki şahıs, çocuğun ağzını sıkıca kapatıp, "Sustun mu?" diye bağırıyor.

MEB inceleme ve soruşturma başlattı: "Çocuk gelişimi uzman öğreticisinin görevine son verilmiştir"

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konuya lişkin yapılan açıklama şu şekilde: 

"Ankara’da özel bir anaokulunda gerçekleşen ve sosyal medya aracıyla yayınlanan video görüntülerinde öğrencilere şiddet uygulandığı iddiasına ilişkin; Olayda görevli çocuk gelişimi uzman öğreticisinin son birkaç hafta içinde ailevi sıkıntılar yaşadığı, kurumdan izin almadan öz yeğenini kuruma getirdiği, video görüntülerindeki çocuğun da yeğeni olduğu, kendi sınıfında yeğenine yüksek sesle bağırdığı, susturmak için ağzını kapayarak fiziki müdahalede bulunduğu bilgisine ulaşıldı.  Videodaki görüntüler üzerine, özel anaokulu tarafından, ismi geçen çocuk gelişimi uzman öğreticisinin görevine son verilmiştir. Anaokulunda yaşanan olayla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatıldı."

Kreş yöneticisi Banu Yıldırım, kreşte yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada "Konu yargıya yansımıştır. Sonuna kadar bu olayın takipçisi olacağım" diye konuştu.

.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler büyük tepki topladı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir