Görüş Bildir
Haberler
Adana'da Hastenede Dehşet: Şizofreni Hastası Şahıs, Küfür Ettiğini İleri Sürdüğü Kadının Gözlerini Çıkardı

etiket Adana'da Hastenede Dehşet: Şizofreni Hastası Şahıs, Küfür Ettiğini İleri Sürdüğü Kadının Gözlerini Çıkardı

Batuhan
06.03.2020 - 11:41

Adana’da şizofreni hastası bir kadın, hastanede kendisine küfür ettiğini ileri sürdüğü kadının gözlerini çıkardı. İki gözünü kaybeden kadın başka bir hastanede tedavi altına alınırken, yakınları saldırgandan da hastaneden de şikayetçi oldu. Adana Valiliği olayla ilgili 7 kişinin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

İHA'da yer alan habere göre, Hatay’ın Payas ilçesinde oturan ve bazı sesler duyduğu için rahatsızlık duyan 56 yaşındaki Sultan Güner’i eşi Mehmet Güner Adana’daki Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine getirdi. Burada muayene edilen hasta 24 Şubat günü hastaneye yatırıldı.

Kendisine küfrettiğini ileri sürerek saldırdı

Kendisine küfrettiğini ileri sürerek saldırdı

1 Mart günü ise Sultan Güner hastalar tarafından ortak kullanılan salona geçti. Salona şizofreni hastası N.K. adlı kadın da geldi. İddiaya göre, burada televizyon izleyen iki hastadan N.K., Sultan Güner’in kendisine küfrettiğini ileri sürerek ona saldırdı. Kadını yere yatıran N.K. elleriyle gözlerini çıkardı.

Yaşananları ilk olarak hemşire fark etti

Yaşananları ilk olarak hemşire fark etti

Daha sonrada koridora çıkıp odasına gitmek isterken bir hemşire tarafından fark edildi. Hemşire hastaya, 'Elin ve yüzün neden kan içinde' diye sordu. N.K. ise ona 'Burnum kanadı ondan' dedi. Hemşire daha sonra salona gittiğinde yerde bir kadının kanlar içinde yattığını gördü. Hemen personele haber verdi. Yaralı kadın önce Seyhan Devlet Hastanesine daha sonra da Adana Şehir Hastanesine kaldırıldı. İlk etapta şuuru kapalı olan kadının iki gözünün de oyularak çıkartıldığı anlaşıldı.

"Bana küfretti ben de iki gözünü çıkarıp yedim"

"Bana küfretti ben de iki gözünü çıkarıp yedim"

Olay yerine gelen polis ekipleri, şizofreni hastası N.K.’nin ifadesini psikolog eşliğinde aldı. N.K.’nin ifadesinde, 'Bana küfretti ben de iki gözünü çıkarıp yedim' dediği öğrenildi. Zanlının, şizofreni hastası olduğu için gözaltına alınmayıp hastanede tutulmasına karar verildi. Gözlerini kaybeden Sultan Güner’in ise hastanedeki tedavisi devam ediyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

"Hem zanlıdan hem de hastaneden şikayetçiyim"

"Hem zanlıdan hem de hastaneden şikayetçiyim"

Güner’in eşi Mehmet Güner ile kızı Yasemin Perçin ise haberi duyunca şok oldu. Sultan Güner’i tedavi olması için getirdikleri hastanede gözlerini kaybetmesinden dolayı şok olan aile hukuk mücadelesi başlattı. Sultan Güner’in eşi Mehmet Güner, eşinin tedavi olması için hastaneye getirdiğini ancak bir hafta sonra hastanede saldırıya uğradığını öğrendiklerini belirterek, 'Hemen Payas’tan çıkıp buraya geldik. Adana Şehir Hastanesine gelip eşimi gördüğümde şok oldum. Bir insana bu nasıl yapılır eşimin gözünü oymuş. Bunu nasıl yapmış anlamış değiliz. Hem zanlıdan hem de hastaneden şikayetçiyim' diyerek gözyaşı döktü.

"Böyle bir şey nasıl olabilir" 🎥

Kızı Yasemin Perçin ise pazar günü hastaneden aranarak annesinin bir kavgaya karıştığının söylendiğini, daha sonra kendisinin hastaneyi aradığını belirterek, 'Telefona biri çıktı annemin kavgaya karıştığını durumunun çok kötü olduğunu, yüzünün olmadığını söyledi. Bunu duyunca çok kötü olduk. Hemen hastaneye gittik. Annemin iki gözü de oyulmuştu. Böyle bir şey nasıl olabilir' diye tepkisini dile getirdi.

7 kişi görevden uzaklaştırıldı

7 kişi görevden uzaklaştırıldı

Bu arada, Adana Valiliği de Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesindeki olayla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında görevli 1 başhekim yardımcısı, 1 sağlık bakım hizmetlerinden sorumlu müdür, 1 destek ve kalite hizmetleri müdürü (güvenlik iş ve işlemlerinden sorumlu), 1 uzman doktor ve 3 hemşirenin soruşturmanın selameti açısından görevlerinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1235
448
267
24
18
12
9
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Elvan Demir

Bacaklarıma vura vura okudum haberi, 7 yıl nöroloji hemşireliği yaptim sizofren hastalar zaten olmayan şeyler üretirler bu hastanin ilk vukuatı değildir diye... Devamını Gör

Ahmet Burma

Şimdi bu kadına ceza da verilmez ki pek mantıklı değil. Böyle bir canilik yaptıysa sanırım şizofreni çok ilerlemiş. Tedavi etmek de pek mümkün değil gibi?

Kzlt

Hiç bir iş mi doğru düzgün işlemez hadi hastaların şizofreni derecesini aldırış etmeden aynı ortamda bulunmasına müsaade ediyorsun bir tane görevli gözlemci ... Devamını Gör

OCREATUS

Ne yaparlarsa yapsınlar bu saatten sonra kadınin gözleri gitti.. Çok üzücü, kabullenmesi çok zor bir olay.