Adam Var Adam Gibi: Piyango Kendisine Çıktı Zannedip Evi Barkı Terkeden Fırın Ustası

 > 
74PAYLAŞIM

Yılbaşı, birçok insan için yeni umutlar, mutluluklar ve başka güzel duyguların başlangıcı için bir araç olarak görülüyor. 31 Aralık gecesi milyonlarca insan yeni yılın gelmesini kutlarken, ülkemizde de benzer görüntüler yaşanıyor. Ancak bizi umuda teşvik eden olaylardan en önemlisi de Milli Piyangonun yılbaşı ikramiyesi. Her sene büyük ödülle neler yapılabileceği, nereden nereye kadar yol olacağı ya da ikramiye bize çıkarsa neler yapacağımızı tartışıp, izliyoruz. İstanbul'da yaşayan fırın ustası Yaşar Öngün'ün hayalleri nedir bilmiyoruz ancak O, kendisine 'çıkan' 1 milyonluk ikramiyeyi görünce tası tarağı toplayıp, kimseye haber vermeden kaçmış. Fakat işin asıl eğlendiren kısmı ikramiyenin kendisine çıkmayışı olması :)

Yaşar Öngün, İstanbul'da çalışan bir fırın ustası

Yaşar Usta, 1 Ocak sabahı aniden ortadan kaybolmuş. Haliyle günlük işler aksamış, fırından ekmek çıkmaz olmuş. Patronun yolunu gözlediği Yaşar Usta her sene aksatmadan aldığı ve hatta bütün maaşını yatırdığı Milli Piyango biletleri ile kayıplara karışmış.

Yaşar Usta ise kimselere haber vermeden memleketi Eskişehir'de almış soluğu...

Çünkü 1 milyonluk ikramiye O'na vurmuştu. İfadesine göre o gece gözüne uyku girmemiş. Ancak sabah uyandığında acı gerçekle karşılaşmış.

İkramiye vuran biletin ikinci numarası 8 iken, Yaşar Usta'nın biletindeki rakam 6 imiş

O an Yaşar Usta'nın yanında olmasak da o yüz ifadesini, o duyguları az çok hissettik değil mi? Tabi bu göz yaşartıcı gerçekle yüzleşen usta, aynı hızla soluğu İstanbul'da alıp, tahminen iş arkadaşlarına durumu anlatmış.

Olay medyaya yansımasına rağmen Yaşar Öngün'ün durumu anlatmadığı bir kişi varmış

Tabi ki karısı! ''Ben gece gittim eşimin haberi yok. Eşim duysa beni eve almaz'' diyerek bize yaşanacakları net bir şekilde anlatan Yaşar Usta'nın akıbetini hepimiz çok merak ediyoruz. Umarız olay tatlıya bağlanmış, aile saadeti bozulmamıştır. :)

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kamil-zor

Kesin Fenerbahçelidir.

kirmizi-kaskol

Hamur yemekten beyin gitmiş

hadibeniguldur

Senin gibi karaktersizlere cikmasin zaten adi herif kahrini karisi ceker sefayi baskalari parayi kim bilir hangi barda pavdyonda yiyecekti parayi it

derin-a-clk

İyi ki çıkmamış..

sevimsizhayalet

1 milyonla ne kadar zengin olabilirsin ki bey amca adam 8400 tl faiziyle ancak geçinirsin zaten nereye, neden kaçıyorsun:) bir de 55 milyon çıksa neler yapacak kim bilir.

Görüş Bildir