Görüş Bildir
Haberler
Adalet Bakanlığı Personel Alım İlanı: Bakan Gül Telgram’dan Duyurmuştu

Adalet Bakanlığı Personel Alım İlanı: Bakan Gül Telgram’dan Duyurmuştu

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Telegram hesabımdan yaptığı açıklama ile bakanlık bünyesine personel alacağını duyurmuştu. Bakan Gül’ün duyuruyu Telegram hesabından yapması sürpriz olurken, bakanlığın personel ilanı da Resmi Gazete’de yayınlandı. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı nasıl yapılacak? Adalet Bakanlığı hangi branşlarda personel alacak? İşte Adalet Bakanlığı personel alımı için son gelişmeler…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Adalet Bakanlığı Kaç Personel Alacak?

Adalet Bakanlığı Kaç Personel Alacak?

Resmi Gazete'de yayımlanan 4 ayrı ilana göre, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 3 bin 605 sözleşmeli zabıt katibi, 700 sözleşmeli mübaşir, 625 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi, 110 sözleşmeli şoför, 25 sözleşmeli aşçı ve 10 sözleşmeli işaret dili tercümanı olmak üzere toplam 5 bin 75 personel alımı gerçekleştirilecek.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ise sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 4 bin 918 infaz ve koruma memuru, 19 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 51 hemşire, 20 sağlık teknikeri, 157 teknisyen, 156 şoför, 33 aşçı, 4 kaloriferci olmak üzere toplam 5 bin 358 personel alacak.

Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı da icra dairelerinde görev yapmak üzere uygulama ve sözlü sınav sonucuna göre 814 sözleşmeli icra katibi istihdam edecek.

Adalet Bakanlığının merkez ve merkez atamalı taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere de her bir unvan ve mahal için ayrı ayrı boş bulunan pozisyonun 3 katı aday arasından sözlü sınav sonucuna göre 237 pozisyona sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Adalet Bakanlığı Personel Alım Başvuruları Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı Personel Alım Başvuruları Ne Zaman?

Başvurular e-Devlet üzerinden 23 Şubat-12 Mart tarihleri arasında saat 23.59'a kadar 'www.turkiye.gov.tr' adresi üzerinden giriş yaparak, 'Adalet Bakanlığı İş Başvurusu' ekranı kullanılarak gerçekleştirecek. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın