Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan Azarlamış! Açıklamaları AKP'de Kriz Yaratan Cahit Özkan Görevden Alındı!

Erdoğan Azarlamış! Açıklamaları AKP'de Kriz Yaratan Cahit Özkan Görevden Alındı!

Deniz Gök
19.05.2022 - 18:31 Son Güncelleme: 19.05.2022 - 18:49

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilgili sözleri AKP'de rahatsızlık yarattığı öne sürülen AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan görevden alındı. Gazeteci İsmail Saymaz, gelişmeye ilişkin olarak 'Özkan, bugün AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sertçe uyarıldı ve azarlandı. Özkan, toplantıdan sonra istifasını sundu.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Geçtiğimiz hafta “Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye'ye teslim oldu” diyerek parti içinde krize neden olan Özkan'ın bugün görevinden alındığı bildirildi.

Sözcü'nün aktardığına göre Özkan'ın görevinden alındığı Grup Başkanı İsmet Yılmaz tarafından tebliğ edildi. Yılmaz, Özkan'dan boşalan koltuğa Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'un geldiğini yine telefonla arayarak bildirdi.

Tunç, Sözcü'nün sorusu üzerine “Şu anda bir cenaze namazındayım, Grup Başkanımız İsmet bey arayarak tebliğ etti. Hayırlı olsun” demekle yetindi.

Özkan'la ilgili görevden alma kararı AKP MYK toplantısında kararlaştırıldı. Toplantı bitiminde de görev değişikliği tebliğ edildi.

Özkan ne demişti?

Özkan ne demişti?

Geçtiğimiz hafta YouTube'da Armağan Çağlayan’ın programına konuk olan Özkan, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Türkiye'ye teslim olduğunu söylemişti:

15 Temmuz'un mademki finansörü, mademki Türkiye'ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz?

Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bize ‘Niye Birleşik Arap Emirlikleri’ni dışlıyorsunuz?' dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek uluslararası süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye uluslararası toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…

Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti.”

AKP Sözcüsü Çelik: Partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır

AKP Sözcüsü Çelik: Partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır

Özkan'ın bu açıklamalarına AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten eleştiri gelmişti. 

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Grup Başkanvekilimiz Sn. Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir” ifadelerini kullanmıştı.

👇

👇

Gazeteci İsmail Saymaz, Özkan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından azarlandığını söyledi. 👇

Gazeteci İsmail Saymaz, Özkan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından azarlandığını söyledi. 👇
İçeriğin Devamı Aşağıda

Özkan, dün öğlen saatlerinde Twitter hesabından bu paylaşımı yapmıştı. Sosyal medya kullanıcıları "Özkan'ı bu fotoğraf da kurtaramadı" yorumları yaptı.👇

Özkan, dün öğlen saatlerinde Twitter hesabından bu paylaşımı yapmıştı. Sosyal medya kullanıcıları "Özkan'ı bu fotoğraf da kurtaramadı" yorumları yaptı.👇

Özkan, görevden alındığı yönündeki haberlerin ardından "Sayın Grup Başkanımız ve çalışma arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde, 4 yıldan beri yürüttüğüm AK Parti Grupbaşkanvekilliği görevimden affımı istemiş bulunmaktayım." açıklaması yaptı. 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
94
14
4
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Veli Durak

Adam! aşırı akp'lilikten gitti usta :D :D

beyaz duman

Yeni babacan yeni davutoğlu yükleniyor…

Furkan Aras

🤣🤣🤣 sonu hiç şaşmaz

kenan öz

halbuki iyi yalamıştı bu gün e kadar, ufak bir hata ile siktir yemesi garip.

Pasif Kullanıcı

Fazla sulu şapmıştır ondan depük yedi ellam.