Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

ABD'nin Trablus Büyükelçisi Norland, Libya'nın Yeni Başbakanı Dibeybe İle "İkili İlişkileri" Görüştü

Anasayfa > Ajans

ABD'nin Trablus Büyükelçisi Norland, Libya'nın Yeni Başbakanı Dibeybe İle "İkili İlişkileri" Görüştü

TRABLUS (AA) - Libya'nın 5 Şubat'ta seçilen geçici Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile ABD'nin Trablus Büyükelçisi Richard B. Norland, telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

ABD'nin Trablus Büyükelçiliğinden yapılan açıklamaya göre, Norland, Başbakan Dibeybe ile 'ikili ilişkilerin yanı sıra Libya'da teknokrat hükümetin kurulması, seçimlere hazırlık, elektrik kesintileri ve acil ihtiyaçların karşılanması' konularını değerlendirdi.

Görüşmede Norland, Washington'ın Trablus'a 'istikrarlı, müreffeh ve demokratik bir geleceğe ulaşma arayışında' yardım etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Birleşmiş Milletler öncülüğünde 5 Şubat'ta İsviçre'de toplanan Libya Siyasi Diyalog Forumu üyelerinin oylaması sonucunda, 24 Aralık 2021'de yapılması planlanan seçimlere kadar Başkanlık Konseyi Başkanlığına Muhammed Menfi, Başbakanlığa da Abdulhamid Dibeybe seçilmişti.

Kaynak: aa:text:20210207:23694651
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?