ABD'li Üniversite Öğrencileri 'Koronavirüs Bulaştırma Partileri' Düzenliyor: İlk Enfekte Olan Parayı Alır

 > 
1.3bPAYLAŞIM

ABD'nin Alabama eyaletinde bazı üniversite öğrencileri ortaya para koyarak kasıtlı şekilde koronavirüs kapmak için partiler düzenledi.

ABD'nin Alabama eyaletinden yetkililer bazı üniversite öğrencilerinin "kim en önce koronavirüs kapacak" yarışması yaptığını duyurdu.

Tuscaloosa şehri Belediye Meclisi Üyesi Sonya McKinstry öğrencilerin birbirlerine kasıtlı şekilde virüsü bulaştırmak için "Kovid-19 partileri" organize ettiğini açıkladı.

Üstelik bu partilere Kovid-19 testi pozitif çıkan kişilerin davet edildiği, partilere katılan bazı kişilerin durumdan habersiz olabileceği de belirtildi.

New York Post'un haberine göre McKinstry "Ortaya para koyuyorlar ve virüsü kapmaya çalışıyorlar. Kim en önce virüsü kaparsa parayı alıyor. Hiçbir anlamı yok" dedi.

Tuscaloosa İtfaiye Şefi Randy Smith de yaşananları doğruladı. Öğrencilere yönelik herhangi bir inceleme başlatılıp başlatılmayacağı konusunda bir bilgi vermeyen Smith, öğrencilerin hangi okullardan olduğunu da açıklamadı.

Tuscaloosa şehrinde Alabama Üniversitesi ve bazı başka kolejler yer alıyor.

CNN'e konuşan McKinstry "Bu beni kızdırıyor. Bu kadar ölümcül ve ciddi bir şeyin hafife alınması beni kızdırıyor. Bu sadece sorumsuzca değil. Bu virüsü kapıp ebeveynelerine veya büyükanne ve büyükbabalarına bulaştırabilirler" dedi.

"Engellemeye çalışıyoruz"

McKinstry partilerin geçen hafta boyunca yaşandığını belirterek şu anda bu partileri engellemeye çalıştıklarını da aktardı.

Yaklaşık 40 bin Kovid-19 vakasının rapor edildiği Alabama'da yaklaşık bin kişi bu hastalıktan hayatını kaybetti.

New York PostIndependent Türkçe

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir